Mammut - Ultra Sky Marathon: Diab(lak)eł tkwi w szczegółach

 

Mammut - Ultra Sky Marathon: Diab(lak)eł tkwi w szczegółach


Opublikowane w wt., 29/04/2014 - 12:34

To będzie jedna z najciekawszych i bez wątpienia najważniejszych imprez ultramaratońskich w naszym kraju w 2014 roku!

Na niespełna 24 godziny przed rozpoczęciem zapisów do Mammut - Ultra Sky Marathon w wersji 6xBabia (100 km) i 3xBabia (70 km), postanowiliśmy wraz organizatorami przybliżyć wam szczegóły tej imprezy. Informacje, które zebraliśmy, z pewnością pomogą Wam w podjęciu decyzji o starcie 23 sierpnia w Zawoi – Babiej Górze.

Jakie będą częściowe limity trasy? Kiedy zostaną podane? Czy zostaną podane przed uruchomieniem zapisów, co może pomóc w podjęciu decyzji o starcie?

W tej chwili nie znamy jeszcze dokładnych limitów, ale będą one adekwatne do limitu całości biegu. Cały czas szukamy ciekawych przebiegów trasy w miejscach gdzie będzie ona poprowadzona w dzikim terenie (oznaczone na mapie na żółto). Na chwilę obecną przewidywane wbiegnięcie ostatniego zawodnika na szczyt to:

Dla 6xBabia:
1B – 4h 10 min
2B – 5h 40 min
3B – 7h 30 min
4B – 10h 10 min
5B – 12h 30 min
6B – 15h 00 min

Całość 17h

Dla 3xBabia:
1B – 4h 40 min
2B – 6h 20 min
3B – 8h 30 min

Całość 13h

UWAGA - limit czasu będzie wymagany tylko na co drugim wbiegnięciu na szczyt Babiej Góry (zaznaczone na czerwono)

Impreza na długo przed rozpoczęciem zyskała już spore grono sympatyków. Spodziewać się można krótkich zapisów. Czy wasze serwery wytrzymają?

Zaskakują nas informacje o zapychaniu serwerów. Informatycy uznają zapisywanie się nawet kilkuset osób w ciągu 1-2 minuty za niewielki ruch. Nie spodziewamy się więc problemów w tym zakresie.

Czy 200-osobowy limit startujących to maksimum pojemności trasy?

Pojemność trasy zostanie zweryfikowana w praktyce. Wąskim gardłem jest Perć Akademików. Szlak z elementami wspinaczki normalnie jest jednokierunkowy. Na czas zawodów będzie zamknięty a ruchem zawodników na wąskich odcinkach będą kierowali sędziowie. Ten odcinek będą pokonywali tylko zawodnicy biegu 6xBabia.

Czy będą dodatkowe miejsca startowe? 

Na chwilę obecną nie ma możliwości zwiększenia ilości uczestników. Bieg przebiega na terenie Babiogórskie Parku Narodowego. Dzięki objęciem tego terenu ochroną jest on tak unikatowy i chcemy, aby taki pozostał.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce