Maniacy nocnych biegów pobiegną w lipcu nad Maltą. Ruszyły zapisy

 

Maniacy nocnych biegów pobiegną w lipcu nad Maltą. Ruszyły zapisy


Opublikowane w śr., 11/06/2014 - 12:16

Przybywa biegów rozgrywanych po zachodzie słońca. Kolejna nowa pozycja w kalendarzu to Nocny Bieg Lotto Maniacka Piątka. Zapisy do imprezy startują już dziś, punktualnie o godz. 22:00.

Pomysł na bieg zrodził się w głowach organizatorów już jakiś czas temu. Do tej pory pochłaniała ich jednak praca nad słynną Maniacką Dziesiątką. Po dziesiątej edycji tej popularnej nie tylko w Poznaniu imprezy, postanowili zakasać rękawy i zrealizować swoje marzenie o nocnym biegu.

– Kilka lat temu, gdy wspólnie biegaliśmy nad jeziorem Malta, jeden z naszych kolegów zwrócił uwagę, że w okresie letnim dobrze byłoby tu biegać nocą, przy scenerii świetlnej. Do tej pory byliśmy jednak zajęci innymi rzeczami, aż w końcu zapadła decyzja, że robimy ten bieg. Po prostu – wspomina Artur Kujawiński, szef imprezy.

Póki co nasz rozmówca nie chce ujawniać o jakie atrakcje „świetlne” dokładnie chodzi. Ma być to niespodzianka. – Im więcej gry świateł, tym lepiej. Mogę powiedzieć tylko, że dla samych uczestników w pakiecie startowym też przygotowujemy jakieś świecące gadżety aby też byli przygotowani pod tym względem – opowiada tajemniczo. Podkreśla, że impreza ma mieć charakter cykliczny i zaskakiwać co roku uczestników.

– Chcemy, żeby każdego roku było to coś innego i równie atrakcyjnego. Póki co jednak nie możemy zdradzać szczegółów. Wiemy, że nasz budżet nie jest potężny i ten bieg dopiero raczkuje, ale przy wparciu kolejnych sponsorów będziemy go rozwijać.

Nocna Maniacka Piątka różnić się będzie od Maniackiej Dziesiątki nie tylko porą dnia oraz dystansem. Podczas ostatniej edycji „dychy” wystartowało prawie 2300 osób. Limit uczestników nowego biegu to tylko 500 uczestników.

– Może kiedyś nieznacznie podwyższymy ten limit, ale chcemy przede wszystkim wytworzyć wyjątkową atmosferę imprezy. Oprócz gry świateł chcielibyśmy, żeby było tu wspólne biesiadowanie, zabawa z dj-em, teatr ognia. W tym roku zostało mało czasu do biegu, ale w przyszłym będziemy chcieli jak najbardziej ten bieg uatrakcyjnić. Mimo, że będą to wakacje i czasem z frekwencją jest w tym okresie problem, to liczymy to komplet – opowiada organizator. Zaprasza do zabawy.

– Można potraktować ten bieg jako piątkowe wyjście na miasto. Najpierw pokonać rundę wokół jeziora Malta, a potem zasiąść wspólnie przy ognisku i grillu. Dystans 5 km wybraliśmy ze względu na osoby, które dopiero zaczynają biegać, żeby nabrać sylwetki. Z drugiej strony mało też jest atestowanych „piątek”, na których można się sprawdzić. Będzie to dla nich dobry sprawdzian – wskazuje Artur Kujawiński.

Bieg odbędzie się w piątek 11 lipca. Start nastąpi o godzinie 22:00. Zapisy do imprezy potrwają do północy 7 lipca lub do wyczerpania puli pakietów startowych. Jeśli to nie nastąpi, do biegu będzie można zapisać się także w dniu startu w sekretariacie imprezy, zlokalizowanym przed stokiem Malta Ski. Wpisowe do biegu to 20 zł, płatne w momencie rejestracji.

Organizator

Regulamin

Zgłoszenia

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce