Maraton Beaujolais we Francji i Florencja. Gdzie w weekend pobiegną Europejczycy?

 

Maraton Beaujolais we Francji i Florencja. Gdzie w weekend pobiegną Europejczycy?


Opublikowane w pt., 22/11/2013 - 09:11

Kończy się sezon na maratony uliczne w Europie. Na najbliższy weekend znaleźliśmy dwie ciekawe propozycje. Bieg szlakiem Beaujolais Nouveau we Francji i testowanie smaku młodego wina w sobotę oraz maraton uliczny we Florencji w niedzielę.

Pobiegną, pozwiedzają i… zdegustują!

Ponad 8500 biegaczy z 57 krajów zakosztuje w sobotę Beaujolais Nouveau podczas biegu przez 12 miast winnego regionu Francji. Organizatorzy spodziewają się wietrznej pogody i chłodu, dlatego na pewno nie zabraknie chętnych na degustację.

Testowanie smaku miejscowych wyrobów trwa przez dwa dni. Zaczyna się bezpośrednio po biegu, a później kontynuowane jest podczas wycieczki do winnic. Bieg nie ma dużego znaczenia w kalendarzu wydarzeń sportowych, ale z roku na rok limit startujących zostaje osiągnięty coraz szybciej. Biegacze przyjeżdżają tu dla atmosfery i dobrej zabawy.

Pogonią za rekordem

Dzień później odbędzie się drugi pod względem liczby uczestników maraton we Włoszech. Lista startujących we Florencji jest już zamknięta. Znajduje się na niej ponad 11 000 biegaczy. Ambicją Fulvio Massini, dyrektora technicznego, odpowiedzialnego za zaproszenie elity biegaczy, było zgromadzenie na starcie zawodników zdolnych ustanowić nowy rekord trasy.

Faworytem imprezy jest John Kiprotich, który swój najlepszy czas (2:07:08) osiągnął w 2011 r. w Amsterdamie. Czarnym koniem zawodów może okazać się dwudziestolatek z Kenii, Kiprop Limo, dla którego będzie to debiut maratoński. Jego wyniki osiągnięte podczas włoskich półmaratonów skazują na potencjalnie dobrą formę we Florencji. Wśród pań najsilniejszymi rywalkami będą biegaczki z Etiopii: Abeba Teklu Gebremeskel, Lemelem Berhe Yachem i Nedi Tadelech Bekele. Gebremeskel ukończyła maraton warszawski na drugim miejscu z czasem 2:30:18.

Dla zwycięzcy przewidziano 10 000 euro. Pozostałym uczestnikom musi wystarczyć trasa wiodąca przez centrum miasta, obok najważniejszych zabytków m.in.: Cathedral Square, Piazza della Signoria, Ponte Vecchio.

IB

Fot. www.firenzemarathon.it

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce