Maraton Bieszczadzki tuż tuż… Wetlina czeka na biegaczy

 

Maraton Bieszczadzki tuż tuż… Wetlina czeka na biegaczy


Opublikowane w czw., 26/09/2013 - 09:22

Do 13 października, czyli premierowej odsłony Maratonu Bieszczadzkiego zostało już niewiele czasu. Do imprezy, która ma szansę stać się jedną z najbardziej innowacyjnych imprez górskich w kalendarzu biegowym w Polsce, wciąż można się zapisywać. Do udziału w imprezie zaprasza OTK Rzeźnik.

Zawody są znakomitą okazją dla uczestników słynnego na całą Polskę Biegu Rzeźnika - organizowanego zresztą przez tę samą grupę ludzi, do ponownego zmierzenia się z bieszczadzkimi szczytami i dolinami. Do pokonania będzie tym razem „tylko” 47 kilometrów (Bieg Rzeźnika to blisko 80 km, a dla najsilniejszych nawet równa setka).

Trasa będzie prowadzić m.in. przez Wetlinę (600 m n.p.m.), Smerek (600), Majdan (586), Przełęcz nad Roztokami (801), Okrąglik (1101) Kurników Beskid (1037), Płaszę (1162), Dziurkowiec (1188), Paprotna (1198) i Jawornik (1021). Biegacze poruszać się będą głownie  szlakami turystycznymi, ale nie zabraknie też fragmentów asfaltowych czy szutrowych. Przewyższenie trasy to 1280 m.  

Bieg ma charakter otwarty i dedykowany jest osobom pełnoletnim. Limit czasowy trasy to 8 godzin, na punkcie pomiarowym zlokalizowanym na 27. kilometrze biegu obowiązywać będzie limit 3 godzin i 30 minut. W poprawnej nawigacji i zmieszczeniu się w limitach czasowych pomogą oznakowanie trasy, mapa, którą otrzyma każdy z biegaczy, a także… pacemakerzy.

Co ciekawe, zmagania najmocniejszych zawodników będzie można śledzić online.

Organizator przewiduje nagrody pieniężne dla trzech pierwszych miejsc w kategoriach generalnych kobiet i mężczyzn – 600, 400 i 300 zł. Cenne upominki uzyskają też najszybsi biegacze w poszczególnych klasyfikacjach wiekowych, klasyfikacji górskiej (wg czasu, kolejności pokonania określonych odcinków specjalnych) czy drużynowej (co najmniej 1 kobieta lub mężczyzna w 3-osobowym zespole). Osoby, które ukończą zmagania, otrzymają pamiątkowy medal. 

Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie do 30 września oraz w przeddzień zawodów w biurze organizacyjnym (schronisko PTSM w „starej szkole”). Osoby, które zdecydują się na zapis internetowy, zapłacą 200 zł wpisowego, na miejscu stawka wynosić będzie już 250 zł. Limit zgłoszeń to 1000 osób (w tej chwili zgłosiło się 369).

Oficjalne strony zawodów:

http://maratonbieszczadzki.pl

https://www.facebook.com/pages/Maraton-Bieszczadzki/278863375583873?ref=hl

Regulamin:

http://maratonbieszczadzki.pl/maraton-bieszczadzki/

Rejestracja:

http://maratonbieszczadzki.pl/maraton-bieszczadzki/zgloszenia/

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce