Maraton Piasków zakończony. Polacy wysoko!

 

Maraton Piasków zakończony. Polacy wysoko!


Opublikowane w śr., 16/04/2014 - 16:26

W miniony piątek uczestnicy 29. Maratonu Piasków zaliczyli ostatni z liczących się w klasyfikacji generalnej etapów.

Ten dzień był wyjątkowo udany dla marokańskiego biegacza Rachida El Morability, który zwyciężył tu po raz drugi i jak twierdzi nie ostatni. W wywiadzie udzielonym serwisowi „I run far”, zapowiedział, że chętnie wróci na start tego biegu i wykorzysta wszystko to, czego go nauczył udział w tegorocznej edycji.

El Morability uzyskał wynik 20:27:37. Około 7 godzin więcej na pokonanie trasy wiodącej przez piaszczyste, ale i górzyste tereny Sahary, potrzebował najwyżej sklasyfikowany polski zawodnik Hubert Buśko, który zakończył rywalizację na 25 miejscu. Trudno uwierzyć, że to jego debiut w Maratonie Piasków!

Pozostali członkowie drużyny Cobi Poland też dali z siebie wszystko. Stefan Batory zajął 43. miejsce. Tuż za nim, z takim samym czasem 29:50:03, uplasował się Dominik Jagiełło, natomiast Robert Podleś był 107.

Poza Cobi jeszcze dwóch Polaków dotarło do mety: Artur Józefowski na 275. pozycji oraz Robert Sadowski na 886. miejscu.

Niestety nie wszystkim się udało. Jedyna Polka w wyścigu, Katarzyna Świst Szulik wycofała się z rywalizacji trzeciego dnia zawodów. W tym miejscu zmagań wielu debiutantów rezygnuje, ale wierzymy, że pani doktor z Newcastle Hospital jeszcze wróci do Maroka i kolejnej edycji pokaże, na co ją stać.

Uczestnicy 29. Maratonu Piasków powoli wracają już do domów. Polska drużyna Cobi wylądowała w Warszawie wczoraj przed południem. Jak tylko odpoczną, postaramy się z nimi porozmawiać o imprezie.

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce