Maraton w Bostonie daje szansę ofiarom zamachu

 

Maraton w Bostonie daje szansę ofiarom zamachu


Opublikowane w śr., 20/11/2013 - 09:54

Organizatorzy Maratonu Bostońskiego zwiększyli liczbę uczestników w przyszłorocznej 118. edycji biegu. Szansę uczestnictwa w rywalizacji otrzymały osoby poszkodowane w zamachu bombowym podczas tegorocznej imprezy. Przepustką do udziału w maratonie nie jest wpisowe - choć 325 dolarów i tak będzie potrzebne - ale… list motywacyjny. Liczba miejsc będzie ograniczona.

List, w którym osoby uzasadnią, dlaczego to im należy się miejsce na starcie, nie może przekraczać 250 słów. Organizatorzy nie przyjmują filmów oraz zdjęć. Zgłoszenia przyjmowane będą od 18 do 27 listopada. Decyzja o tym, kto stanie na starcie w Bostonie, ma zapaść 4 grudnia. Spodziewana frekwencja podczas przyszłorocznego maratonu to 36 000 biegaczy.

Dla części z osób, będzie to okazja do dokończenia maratonu, który został tak gwałtownie i brutalnie przerwany. Dla innych zaś szansa, by pobiec tu po raz pierwszy, bo może w tym roku kibicowali uczestnikom.

15 kwietnia 2013 r. o godzinie przed godziną 15 wybuchły dwie bomby, które raniły prawie 300 osób i zabiły troje ludzi, w tym 8-letniego kibica. Po wybuchach zawody zostały przerwane. Rok po tamtych wydarzeniach zawodnicy znów wyruszą na trasę, chcąc pokazać, że nie dadzą się zastraszyć przemocy i agresji. Wiele z osób, które wtedy nie dotarły do mety, będzie miało szansę na to teraz.

Maraton w Bostonie odbywa się zawsze w trzeci poniedziałek kwietnia. W stanie Massachusetts obchodzony jest wtedy Dzień Patriotów i jest to dzień wolny od pracy. Pierwszy raz bieg rozegrano w 1987 roku. Tradycja zawodów jest ogromna.

Jednak nie tylko historią żyje ten bieg, ale i poziomem sportowym. Zaliczany jest on bowiem do grupy największych maratonów na świecie - Major Marathon Majors razem z Berlinem, Londynem, Chicago, Nowym Yorkiem czy Tokio.

118. Boston Marathon odbędzie się w poniedziałek 21 kwietnia 2014 roku.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce