Maraton w Toronto pełen rekordów [ZDJĘCIA]

Opublikowane w śr., 23/10/2013 - 13:21

Rozegrany 20 października maraton w Toronto dołączył do listy rekordowych biegów minionego weekendu.

Oczy wielu kibiców były zwrócone w stronę Eda Whitlocka, który zapowiadał powiększenie swojego dorobku rekordów o jeszcze jeden i słowa dotrzymał. Został najszybszym na świecie biegaczem w wieku 82 lat (czytaj więcej).

Kolejnym, nietypowym rekordzistą okazał się Rick Rayman, dla którego bieg w Toronto był 300. maratonem. Rayman jest 67-letnim wykładowcą uniwersyteckim, który pierwszy maraton przebiegł w 1974r.

Podczas maratonu panowała idealna pogoda do biegania. Bezchmurne niebo i niska temperatura (ok. 10 stopni) pozwoliły wielu biegaczom poprawić swoje życiówki. Deressa Chimsa wykorzystał je maksymalnie i wygrał wyścig, ustanawiając przy okazji nowy rekord trasy – 2:07:05.

– Nie osiągnąłem dzisiaj czasu 2:06, ale następnym razem mogę tego dokonać. Cieszę się, że ukończyłem bieg z dobrym czasem, ale pod koniec czułem się zmęczony - powiedział na mecie Kenijczyk, który swój najlepszy czas – 2:05:42, uzyskał w tegorocznym biegu w Dubaju, a w 2012r. aż trzykrotnie biegał maratony w czasie poniżej 2:07:00.

W torontońskim maratonie padł też nowy rekord Kanady kobiet. Kanadyjka Lanni Marchant ukończyła bieg na trzeciej pozycji z czasem 2:28:00. – Nie miałam pojęcia, że biegnę w rekordowym tempie i jeszcze to do mnie nie dotarło – powiedziała Lanni Marchant organizatorom.

W rywalizacji pań najszybsza okazała się Kenijka, Flomena Cheyech - 2:25.13.

W biegu wystartowało 25 000 maratończyków z 60 krajów.