Maraton Warszawski 28 września. Ruszyły zapisy

 

Maraton Warszawski 28 września. Ruszyły zapisy


Opublikowane w pt., 31/01/2014 - 13:13

Maraton Warszawski, który odbędzie się 28 września, otworzył swoją listę startową. Poprzednią edycję maratonu ukończyło 8,5 tys. biegaczy, a impreza znalazła się na 14. miejscu w rankingu największych maratonów w Europie, wyprzedzając m.in. maraton w Pradze i Wiedniu. Czy w tym roku frekwencja będzie jeszcze większa? Organizatorzy mają taką nadzieję.

- Spodziewam się, że na początku będzie wysyp uczestników i błyskawicznie zapisze się parę tysięcy ludzi. Podobnie stało się na imprezie Accreo Ekiden, gdzie 2 500 miejsc rozeszło się w 24 godziny. Musieliśmy dodać jeszcze kilka miejsc rezerwowych. Myślę, że tutaj będzie tak samo - powiedział Marek Tronina, dyrektor maratonu.

 36. Maraton Warszawski po raz drugi odbędzie się we współpracy z PZU, a jego termin został wyznaczony na 28 września. Może on mieć wpływ na frekwencję, gdyż dokładnie tego samego dnia odbywa się maraton w Berlinie.

- Przede wszystkim braliśmy pod uwagę kalendarz startów w kraju. Maraton Warszawski jest dwa tygodnie po Wrocławiu i dwa tygodnie przed Poznaniem - dodał Marek Tronina.

Oprócz głównego biegu, w ramach imprezy odbędzie się także maraton na rolkach, maraton hand-bike oraz Bieg na Piątkę.

Zapisy potrwają do 21 września. Po tym terminie formularz zgłoszeniowy zostanie zamknięty. Wpisowe do 31.08 wynosi 100 zł. Od 1 września wzrośnie do 150 zł, a spóźnialscy będą musieli zapłacić 200 zł.

Zapisy http://rejestracja.pzumaratonwarszawski.com/pl/login/3

Strona organizatora http://pzumaratonwarszawski.com/

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce