Maratony na świecie: Boston bez minimum i losowania? To możliwe!


Opublikowane w wt., 29/01/2019 - 08:46

Marzy Wam się maraton w Bostonie, ale minimum jest tak odległe a w losowaniach nie macie szczęścia? Nic straconego, wystarczy tylko się zapisać. I już. Mowa jednak o Bostonie… w Wielkiej Brytanii. Tamtejszy maraton, tradycyjnie już, odbędzie się dzień przez słynnym Maratonem Bostońskim w USA, rozgrywanym zawsze w poniedziałek w Dzień Patriotów.

By w nim wystartować, nie trzeba wykazać się żadnym wynikiem, wystarczy się zgłosić i opłacić start. Ale uwaga: kto pierwszy, ten lepszy, bo w porównaniu ze swoim amerykańskim imiennikiem, ta impreza jest naprawdę kameralna. Na królewski dystans przygotowano zaledwie 1000 numerów startowych a na dystanse towarzyszące drugie tyle. Dlaczego warto? Poza nazwą, kusi też trasa – podobno najbardziej płaska w Wielkiej Brytanii, wprost idealna do bicia rekordów życiowych.

TERMIN

Boston Marathon UK odbędzie się 14.04.2019 roku.

POGODA

Średnia temperatura kwietnia w Bostonie to 10 stopni Celsjusza. Waha się zwykle miedzy 7 a 13. Niestety, prawdopodobieństwo opadów jest spore – w tym okresie deszczowe są dwie trzecie dni w ciągu miesiąca.

TRASA

Trasa składa się z jednej pętli i jest płaska. Organizatorzy twierdzą nawet, że najbardziej płaska w Wielkiej Brytanii. Start zaplanowano z Boston Market Place a metę w Boston College. Po drodze będziemy mieli okazję zobaczyć nie tylko sam Boston, ale też kilka mniejszych, okolicznych miejscowości. W krajobrazie przeważają pola. Jest dość monotonnie, ale za to płasko i szybko.

Organizator zapewnia na trasie punkty z wodą w małych butelkach oraz toalety. Limit czasu na pokonanie królewskiego dystansu to 6 godzin.

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

Maratonowi towarzyszą półmaraton oraz Fun Run na dystansie nieco ponad 5 km.

ZAPISY

Zapisy są dostępne bezpośrednio z głównej strony imprezy: TUTAJ. Będą czynne do 1 kwietnia lub do wyczerpania limitu (1000 numerów na maraton, 750 na półmaraton, 250 na Fun Run). Koszt udziału w imprezie dla zagranicznych zawodników to 30 (maraton) lub 20 euro (półmaraton).

WYMAGANE DOKUMENTY

Paszport – bieg odbędzie się w kwietniu a dokładnie od tego miesiąca paszporty będą już w Wielkiej Brytanii wymagane.

WYJAZD

Lotnisk w pobliżu Bostonu mamy do wyboru sporo. Wystarczy polecieć do Birmingham, Sheffield/Doncaster lub na jedno z londyńskich lotnisk. O tanie bilety na takich połączeniach nie jest trudno.

KOSZTY POBYTU

Na dwuosobowy pokój w centrum Bostonu musimy przeznaczyć 300-400 zł. Drogie są także restauracji i sklepy. Na posiłek w lokalu wydamy od 10 do nawet 30 funtów. Ceny produktów spożywczych mogą niemile zaskoczyć – nawet, jeśli na zakupy udamy się do taniego marketu, niektóre towary mogą kosztować dwukrotnie więcej niż w Polsce.

INNE BIEGI

Swoim maratonem może się poszczycić bardzo wiele brytyjskich miast. Do najbardziej znanych imprez w kraju należą maratony w Manchesterze, Londynie i Brighton.

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce