Maratony na świecie: Malta z szybką trasą… półmaratonu

 

Maratony na świecie: Malta z szybką trasą… półmaratonu


Opublikowane w wt., 10/02/2015 - 13:41

W turystyce biegowej od kilku lat dominują stałe kierunki. Jeździ się tam, gdzie są najszybsze trasy albo największe i najbardziej prestiżowe biegi. Berlin, Paryż, Londyn, Rzym, legendarny Boston albo Tokio… 

Tymczasem istnieją maratony znacznie mniej popularne, które zaskakują swoimi atutami. A to niezapomniane widoki wzdłuż trasy, niezwykle serdeczna atmosfera imprezy albo łatwa trasa. Tą ostatnią może się pochwalić wyspiarski maraton na Malcie.

Bieg z pewnością nie należy do największych, ale jeśli wziąć pod uwagę rozmiar wyspy, na której si odbywa, liczby robią wrażenie. W 2014 roku ukończyło go prawie 3500 osób. Co ciekawe, zaledwie 1/7 przebiegła królewski dystans! Trzy tysiące biegaczy to zawodnicy, którzy ukończyli odbywający się równocześnie półmaraton.

TERMIN

W tym roku maraton odbędzie się 22 lutego, w niedzielę, jak większość podobnych imprez. Zimowy termin to, z jednej strony, szansa na wczesne rozpoczęcie sezonu w cieplejszym klimacie, z drugiej spore utrudnienie – taki start wymaga solidnie przepracowanej treningowo zimy.

POGODA

Średnia temperatura powietrza na Malcie w lutym wynosi 16 stopni Celsjusza. Większa niż w Polsce jest także jego wilgotność, to typowa cecha klimatu morskiego. Zdarzają się silne wiatry, które mogą nieść ze sobą… piasek z pobliskiej Afryki. Mimo wszystko Malta Marathon ma szczęście do pogody i startujący w nim biegacze nie mogą narzekać na panujące na trasie warunki.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce