Maratony na świecie: W Niemczech pod dachem!


Opublikowane w sob., 30/12/2017 - 08:35

Pomysłowość organizatorów zdaje się nie mieć końca. Na biegowej mapie świata pojawiają się kolejne imprezy z coraz bardziej wymyślnymi i malowniczymi trasami. Zwykle najwyżej oceniane są te biegi, podczas których nie trzeba powielać tych samych fragmentów trasy i biegać po pętli. Organizatorzy pewnego niemieckiego biegu poszli w zupełnie odwrotnym kierunku. Ich maraton ma pętle. Dokładnie 169 pętli! Odbywa się pod dachem, w hali sportowej. Pomysł najwyraźniej się przyjął, bo niedługo odbędzie się dwunasta edycja Hallenmarathon Senftenberg. Ze względu na spore zainteresowanie, starty podzielono i teraz królewski dystans można pobiec wieczorem w piątek i rano w sobotę.

Co więcej, podczas biegowego weekendu na tej samej trasie rozgrywanych jest kilka biegów na dystansach od 250 metrów do… 100 km. Rekordzista, Austriak Dietmar Korntner w ostatniej edycji wystartował we wszystkich, pokonując łącznie ponad 240,42 km. Halę okrążył prawie tysiąc razy. Przy okazji ustanowił nowy rekord swojego kraju w biegu na 100 km.

Z racji zadaszonej trasy, to ciekawa alternatywa dla zmarzluchów, którzy nie lubią długich dystansów zimą. Organizatorzy zapewniają dobre zaplecze sanitarne, punkty odżywcze co 250 metrów i… granie na zawołanie. Przez cały czas biegu w hali gra muzyka a tytuły swoich ulubionych utworów można podesłać wcześniej emailem.

Chociaż brzmi to dość fantastycznie, okazuje się niezbyt odległe. W biegu, na dowolnym dystansie, może wystartować każdy. Senftenberg leży niedaleko Drezna, bez problemu można do niego dojechać koleją lub własnym samochodem. Podróż z Wrocławia zajmie mniej niż trzy godziny.

TERMIN

12. Hallenmarathon Senftengerg odbędzie się w dniach 26-28 stycznia 2018. Nocna wersja biegu wystartuje w sobotę 27.01. o 18:00, poranna w niedzielę 28.01. o 8:00. Między nimi, o 23:00 na trasę ruszą półmaratończycy. W piątek o 11:00 rozpocznie się bieg na dystansie 100 km a biegacze, którzy wybiorą 50 km wystartują w niedzielę o 8:00.

Organizatorzy podali już terminy biegu na kolejne lata: 25-27.01.2019 i 24-26.01.2020.

POGODA

Bieg odbywa się w hali sportowej, pogoda nie ma więc znaczenia.

TRASA

Pętla o długości 250 m w hali sportowej. Z dostępem do napojów, odżywek oraz toalet. Muzyka przez cały czas trwania biegu.

Limit czasu na pokonanie królewskiego dystansu to 5 godzin w przypadku wieczornego startu i 6 godzin dla maratonu porannego. Bieg 100 km ma limit 13 h a 50 km 6 h.

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

Biegi na dystansie od 250 m do 100 km, marsz na 3000 m.

ZAPISY

Dostępne pod TYM adresem. Do końca roku opłata za start w maratonie dziennym, nocnym lub na dystansie 50 km wynosi 50 euro. Później 55 e. Za 100 km zapłacimy 95/100 euro.

WYMAGANE DOKUMENTY

Dowód osobisty lub paszport.

WYJAZD

Najłatwiej dojechać własnym samochodem. Można też pociągiem lub autokarem do Drezna. Stamtąd do Senftenbergu dotrzemy pociągiem Regionalexpress 18.

KOSZTY POBYTU

Za nocleg w samym miasteczku zapłacimy minimum 250 zł. Jeśli wybierzemy jedną z sąsiednich miejscowości, ceny spadną do 150 zł.

Senftenberg nie jest miastem turystycznym, ceny w lokalach nie są więc wysokie. Żywność w sklepach, zwłaszcza supermarketach, kupimy w cenach podobnych do polskich.

INNE BIEGI

Organizator, Lausitzer Sportevents proponuje całą gamę biegów o nazwach tak uroczych jak Bieg Zamarzniętych Łąk czy Bieg Przebiśniegów. W maju odbywa się także Lausitzer Marathon. Wszystkie biegi można znaleźć TUTAJ.

Strona martonu: www.hallenmarathon.de

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce