Maratony na świecie: Wiosna w Rimini? Biegaj i zwiedzaj

 

Maratony na świecie: Wiosna w Rimini? Biegaj i zwiedzaj


Opublikowane w wt., 22/10/2019 - 09:57

Rimini, częsty cel wakacyjnych wyjazdów do słonecznej Italii. Położone nad Adriatykiem, z dobrym zapleczem noclegowym i gastronomicznym, jest przy okazji dobrą bazą wypadową do zwiedzania innych włoskich miejscowości takich jak Bolonia, Ferrara czy Rawenna albo niezbyt taniego, choć bardzo atrakcyjnego Sam Marino. Dla biegaczy ma do zaoferowania jeszcze jedną atrakcję: wiosenny maraton. Może warto wziąć go pod uwagę podczas planowania kalendarza startów i połączyć inaugurację sezonu maratońskiego z wypoczynkiem w Italii?

TERMIN

Rimini Marathon odbędzie się 22 marca 2020 r.

POGODA

Italia kojarzy się z upałami? Niekoniecznie. W Rimini nie jest wiele cieplej niż u nas. Średnia temperatura marca to ok. 9 stopni Celsjusza, maksymalna 13. Nie trzeba więc obawiać się zbyt wysokiej do biegania temperatury.

TRASA

Trasa jest płaska i szybka. Poprowadzono ją z Rimini przez Riccione do miejscowości Cattolica i z powrotem do miejsca startu. W obie strony wiedzie przez najbardziej znane kurorty i wzdłuż Adriatyku.

Organizatorzy zapewniają osiem stacji odżywczych i pięć punktów z gąbkami z wodą.

Na pokonanie królewskiego dystansu mamy aż 7 godzin. Pacemakerzy poprowadzą grupy na czasy od 3:15 do 4:45 (co 15 minut).

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

Maratonowi towarzyszy bieg na dystansie 10 mil, czyli 16 km. Limit czasu na jego pokonanie to 2,5 godziny. Dodatkowo odbywają się: bieg rodzinny na dystansie 9 km oraz bieg dla dzieci w wieku 6-11 lat (1,8 km).

ZAPISY

Są dostępne na TEJ stronie. Organizatorzy oferują nam opcję podstawową lub „all inclusive” z dwoma noclegami. Pierwsza do końca października kosztuje 36 euro. Później ceny rosną o ok. 5 euro co miesiąc, aż do 66 euro w marcu. Jeśli nie posiadamy niezbędnej do startu w tej imprezie Runcard, możemy ją bezpłatnie wyrobić podczas rejestracji na maraton. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję i załączyć zaświadczenie lekarskie. Opcja z noclegami to koszt 99 euro.

W pakiecie startowym znajdziemy między innymi techniczną koszulkę z długim rękawem, której projekt już widnieje na stronie.

WYMAGANE DOKUMENTY

Dowód osobisty lub paszport oraz Runcard (można bezpłatnie wyrobić podczas rejestracji).

WYJAZD

Bezpośrednie połączenie lotnicze do Rimini z Krakowa i Modlina oferuje linia Ryanair. Niestety, jest ono okresowe i firma uruchamia je dopiero pod koniec marca. Do Rimini trzeba zatem lecieć z przesiadką lub skorzystać z innego włoskiego lotniska (np. w Bolonii) i dalej podróżować koleją. Podróż samochodem z Warszawy zajmie nam ok. 16 godzin.

KOSZTY POBYTU

Nocleg w hostelu to koszt 60-80 zł (łóżko w pokoju wieloosobowym), za nieco więcej (80-100 zł) można wynająć prywatny pokój. Dwuosobowy kosztuje 110-130 zł, warto więc w podróż wybrać się w towarzystwie.

Ceny w sklepach są nieco wyższe niż w Polsce, ale w marcu, poza sezonem, nie musimy się obawiać bardzo dużych wydatków. Koszt posiłku „na mieście” to od kilku do 20 euro, zależnie od lokalu, który wybierzemy.

INNE BIEGI

Swoje maratony ma spora część włoskich miast. Zdecydowanie najpopularniejszy w okolicy jest ten w Rawennie (http://www.maratonadiravenna.com/).

Strona Rimini Marathon: www.riminimarathon.it/en

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce