Marcin Lewandowski najlepszy w Europie

Opublikowane w wt., 07/01/2014 - 12:40

Branżowy portal www.all-athletics.com uznał Marcina Lewandowskiego za najlepszego średniodystansowca Starego Kontynentu w 2013 roku. Przypomnijmy, nasz zawodnik zajął czwarte miejsce w finałowym biegu na 800 m podczas Mistrzostw Świata w Moskwie, zostając jednocześnie najlepszym Europejczykiem w stawce biegaczy. Dodatkowo na mityngu Weltklasse Zurich nasz biegacz pobił rekord życiowy – 1:43.79.

Za najlepszego średniodystansowca świata uznano Etiopczyka Mohammeda Amana - złotego medalistę moskiewskich mistrzostw.

W ogólnej klasyfikacji lekkoatletów w rankingu Marcin Lewandowski zajął 50. miejsce, a w klasyfikacji dystansu 800 m był czwarty. Pierwsze miejsce w rankingu przypadło oczywiście Usainowi Boltowi.

Lewandowski ubiegły rok uznać może za udany. Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz w rankingu zebrał 1345 pkt. Sukces podczas Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie może dać mu również wysokie miejsce w plebiscycie w przyszłym roku.

Setkę lekkoatletów zestawienia www.all-athletics.com zamknął Artur Noga, który zgromadził 1306 punkty. On również znalazł się w doborowym towarzystwie. Bezpośrednio wyprzedził go Kim Collins, mistrz świata z 2003 roku na 100m (1309 pkt). Noga został uznany 10. płotkarzem świata.

Najlepszą z Polskich biegaczek została Renata Pliś, która wśród kobiet zajęła 335 miejsce z dorobkiem 1202 pkt. Na dystansie 1500m została 21. zawodniczką minionego roku. Na 513. miejscu w rankingu znalazła się Marika Popowicz (1174 pkt), która jest także 59. zawodniczką roku na dystansie 100m.