Marcowy półmaraton w Pabianiacach nie tylko dla zuchów

 

Marcowy półmaraton w Pabianiacach nie tylko dla zuchów


Opublikowane w pt., 13/12/2013 - 09:45

Rozpoczęły się zapisy do czwartej edycji Półmaratonu w Pabianicach, który pobiegnie ulicami miasta 23 marca 2014 roku.  Organizatorem zawodów jest Hufiec ZHP w Pabianicach. W programie imprezy są także biegi towarzyszące, w tym wyścig kobiet na… szpilkach.

Trasa w porównaniu z poprzednimi edycjami przejdzie kilka zmian. Jedną stałą będzie start i meta przy ul. Grota Roweckiego przy hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pabianicach.

– Trasa w tym roku w całości będzie asfaltowa. Trwają rozmowy z Urzędem Marszałkowskim oraz Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad na temat biegu głównymi ulicami miasta. Na pewno nie chcielibyśmy już biec przez Las Karolewski – tłumaczy  Łukasz Ścibut, inicjator i koordynator zawodów. Dodaje, że zarys trasy już jest, ale nie zostanie on upubliczniony. I jeśli wszystko pójdzie po myśli organizatorów, trasa otrzyma atest PZLA. – Na pewno nie będziemy biegać na pętlach. Będzie tylko jedna „agrafka” – zdradza nieśmiało nasz rozmówca. 

Mimo, że zapisy do imprezy trwają dopiero kilka dni, to już zgłosiło się 100 osób. Organizatorzy spodziewają się, że w przyszłym roku na starcie stanie blisko 1000  zawodników. Przypuszczenia nie są realnymi szansami, ponieważ półmaraton odbywać się będzie trzy tygodnie przed Łódź Maraton Dbam o Zdrowie.

Tysiąc biegaczy na starcie będzie oznaczał rekord frekwencji imprezy. Czy organizatorzy, za którymi nie stoi wielki sponsor, poradzą sobie z przygotowaniami i obsługą zawodów? – Mamy kilka lokalnych firm, które są z nami. Mamy też ponad tysiąc harcerzy, którzy pomagają przy organizacji. Oni pracują od rana do wieczora przez trzy miesiąca – uspokaja Łukasz Ścibut. – Podczas imprezy dbamy o rodzinny klimat. Są biegi dzieci, jest miasteczko dla maluchów, pasta party, statuetki dla zwycięzców. Uczymy się z każdą edycją imprezy, bo chcemy robić coś fajnego dla siebie i biegaczy – dodaje.

Oprócz zwycięzców klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn oraz kategorii wiekowych, nagradzani będą także najlepsi harcerze. Uhonorowane zostaną też najlepsze panie, które pobiegną w szpilkach.    

Strona zawodów:

www.polmaraton.pabianice.zhp.pl

Rejestracja :

Do końca 2013 roku – 40 zł

1 – 31 stycznia 2014 – 50 zł

1 luty – 16 marca 2014 – 60 zł

17 – 23 marca - 80 zł

Osoby powyżej 70 roku życia są zwolnione z opłaty.

Formularz online:

http://formularz.ultimasport.pl/217/

Regulamin :

http://polmaraton.pabianice.zhp.pl/przykladowa-strona-2/

Zobacz jak biegano podczas III edycji Półmaratonu Pabianickiego: 

RZ

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce