Marek - biegacz z Żoliborza

 

Marek - biegacz z Żoliborza


Opublikowane w pon., 22/02/2021 - 14:25

W sobotę 13 lutego zmarł nasz przyjaciel z tras biegowych Marek Maldis. Marek od urodzenia związany z Żoliborzem. Skończył Liceum im. J. Lelewela. Studiował Historię i Dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Później pracował w Telewizji Polskiej. Znany był z ekranów telewizyjnych jako prowadzący programów i autor filmów. Zrobił film o Janie Mulaku, twórcy polskiego „Wunderteamu” lekkoatletycznego lat 50. i 60.

W 2005 roku zaczął swoją przygodę z bieganiem. Zaczynał od 5 km na ścieżkach Nike w Lasku Bielańskim. Później 10km, półmaratony i maratony. Raz biegł 100 km.

W dorobku biegowym Marka: Korona Maratonów Polskich, Korona Półmaratonów Polskich, Maratony na wszystkich kontynentach, Korona Gór Polskich. Swój ostatni maraton przebiegł 17 marca 2019 roku na Antarktydzie - „ Antarctica Marathon” - to był najtrudniejszy maraton jego życia. Ale był szczęśliwy że zmieścił się w limicie czasu. A 26 maja 2019 roku, w dzień swoich 70. urodzin, przebiegł na Kępie Potockiej w Warszawie 70 km.

Marek był inicjatorem i pomysłodawca  zawodów: Żoliborski Cross Nadwiślański i Bieg Flagi na Cytadeli.

Na ostatnim spotkaniu wigilijnym rozmawialiśmy o planach biegowych. W głowach był maraton w Mongolii, na jeziorze Bajkał. Chciał pojechać do Nepalu, spłynąć kajakiem po Wiśle. Niestety Covid przerwał życie naszego najlepszego przyjaciela i kolegi.

W niedzielę 21 lutego 2021 przyjaciele z  tras biegowych przybiegli dla Marka nasz wspólny bieg 5km na Kępie Potockiej. Marek lubił tę trasę.

Marek to specjalnie dla Ciebie. Spoczywaj w spokoju i nie zapominaj o porannych przebieżkach.

Andrzej Hulanicki – Ambasador Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce