Marsz Różowej Wstążki w sobotę w stolicy. „Rusz z Pomocą”

 

Marsz Różowej Wstążki w sobotę w stolicy. „Rusz z Pomocą”


Opublikowane w śr., 04/06/2014 - 14:56

W najbliższą sobotę tysiące kobiet (w tym reprezentacja Festiwalu Biegowego) wyruszy z Pl. Zygmunta w Warszawie w Marszu Różowej Wstążki by wspierać kampanię na rzec profilaktyki raka piersi, prowadzoną przez Avon i Stowarzyszenie Amazonki Warszawa-Centrum pn. „Rusz z Pomocą”.

To już siedemnaste takie wydarzenie. Ale jak anonsują organizatorzy, po raz pierwszy marsz połączony będzie z całodziennym eventem pełnym atrakcji dla rodzin i przyjaciół.

Marsz ruszy o godz. 12.00 spod Kolumny Zygmunta. Razem z uczestniczkami będą maszerować ambasadorki kampanii: Agnieszka Popielewicz, Małgorzata Pieczyńska oraz Beata Ścibakówna. W projekt włączyli się też: Weronika Rosati, Jarosław Bieniuk,który będzie gwiazdą sportowych konkurencji dla dzieci, a także Małgorzata Socha, która podczas pikniku przeczyta dzieciom bajki.

Imprezę poprowadzą Dorota Wellman oraz Filip Chajzer.

W tym roku do różowej akcji włączyła się także jedna z najbardziej popularnych polskich projektantek – Gosia Baczyńska. Zaprojektowane przez nią koszulki stały się kolejnym symbolem solidarności w walce z rakiem piersi. Każdy, kto kupi taką koszulkę (dostępne m.in. na stronie www.avonwalk.pl), wspiera kampanię. Całkowity zysk ze sprzedaży przeznaczony jest dla Stowarzyszenia Amazonki Warszawa-Centrum.

Podczas pikniku towarzyszącego Marszowi, panie będą mogły skorzystać z konsultacji lekarskich oraz badań USG i mammograficznych. Z kolei w strefie piękna będą dostępni fryzjerzy, makijażystki i specjalistki od brafittingu. Będzie można też spróbować napojów izotonicznych dedykowanych kobietom. 

mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce