„Masz Jaja. Idź na Badania”. Biegowa Korona Gór Polski z ważnym przesłaniem


Opublikowane w śr., 20/03/2019 - 12:05

Latem, 3 czerwca o północy, spod Łysicy wystartuje dwóch facetów „z jajami”. W czasie ok. 7 dni zamierzają zdobyć 28 szczytów zaliczanych do Korony Gór Polski. Pokonają 188 km i 11 000 m przewyższeń. Wszystko to, by przekonać mężczyzn do badań profilaktycznych.

Krzysiek Danków, jeden z uczestników tego przedsięwzięcia wie, jakie to ważne. Dwa lata temu, jako pełen życiowych planów i z rodziną przy boku 39-latek, dowiedział się, że ma raka jądra. Diagnoza była dla niego szokiem.

„Uświadamiasz sobie, że możesz umrzeć. Dotykasz dna. Masz dwa wyjścia: poddać się lub walczyć. Wybrałem tą trudniejszą drogę. Chcę żyć i z całych sił będę walczył. To dało mi olbrzymiego kopa do działania”

- napisał na profilu akcji Krzysiek, który chce przypomnieć innym, że w tej chorobie najważniejszy jest czas, a chory na wczesnym etapie ma większe szanse na wyzdrowienie. Jego od najgorszego scenariusza uchroniło usunięcie jądra. Po operacji przewartościował swoje żyje.

„Zaczął się czas na realizacje marzeń, Dokładnie tak. Marzeń, które tak głęboko ukryłem i ciągle odkładałem na kiedyś. Skutkiem tego było ukończenie 3 triatlonów na pełnym dystansie Iron Mana. Jednym z nich był Diablak czyli górska odmiana IronMana”

- pisze Krzysiek.

Propagator akcji „Masz Jaja. Idź na Badania”, przy zdobywaniu polskich szczytów będzie miał towarzystwo. Do wyzwania od strony sportowej i społecznej przekonał się 23 zawodnik ubiegłorocznego Iron Runa rozgrywanego podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy, Tomasz Łopianiak.

Całe przedsięwzięcie zakończy się ok. 10 czerwca na Śnieżce.

Więcej informacji o akcji można znaleźć TUTAJ i na profilu Krzyśka Dankowa.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce