Matylda i Piotr wspólnie pokonują przeszkody

 

Matylda i Piotr wspólnie pokonują przeszkody


Opublikowane w wt., 19/11/2013 - 08:31

Matylda i Piotr, czyli biegowe małżeństwo

Ona pokonuje przeszkody zawodowo, dotarła nawet na olimpiadę. On jest trenerem, kilka lat temu dostrzegł w niej talent. Tej jesieni wzięli ślub. – Jeśli przeciwieństwa się przyciągają, to nie w tym przypadku. Nas połączyła wspólna pasja: biegi – podkreślają Matylda i Piotr Kowalowie.

Matylda (z domu Szlęzak) pochodzi z maleńkiej podrzeszowskiej wsi Pogwizdów Nowy. Szkołę podstawową kończyła w sąsiednim Zaczerniu, gdzie trafiła na grupę wuefistów-zapaleńców. – Często jeździliśmy na przeróżne zawody. To tam złapałam bakcyla sportu. W gimnazjum, po pierwszych sukcesach, dotarło do mnie, że warto się poświęcić lekkiej atletyce. Trafiłam do Resovii i tam zaczęłam treningi na poważnie – wspomina.

Zanim została specjalistką od pokonywania przeszkód, biegała po płaskim. – Kiepsko jej szło. Dopiero jak wziąłem ją pod swoje skrzydła, wszystko zmieniło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – uśmiecha się Piotr, wiedząc, że naraża się na błyskawiczną ripostę. – Ależ co ty wygadujesz?! Jeszcze cię nie znałam, jak pojechałam na mistrzostwa świata w biegach górskich – przypomina Matylda.

– Biegi górskie? Nie rozśmieszaj mnie. Tam był dużo niższy poziom niż na bieżni. Gdy się Tobą zaopiekowałem z miejsca zostałaś wicemistrzynią Polski juniorek. Pięć sekund brakło ci do minimum na mistrzostwa świata. Miałem nosa, gdy kazałem ci się zająć  przeszkodami – odbija piłeczkę Piotr.

- Czy się kłócimy? Rzadko! – odpowiadają zgodnie nowożeńcy.

Na bieżni trener, w domu mąż

Biegi to temat numer jeden w domu Kowalów, ale co za dużo, to niezdrowo. – Dlatego po zajęciach staramy się rozmawiać o czymś innym. Wychodzimy na miasto, spotykamy się ze znajomymi. Gdy biegam, Piotrek jest moim trenerem. W domu jest mężem i staram się, by ten podział obowiązywał – tłumaczy Matylda. Ci, którzy ze sportu żyją, daleko od niego jednak nie uciekną. – Nieprzypadkowo datę ślubu wyznaczyliśmy na październik. To miesiąc, w którym nie trenuje się tak intensywnie. Tamten rok to były igrzyska, mamy nadzieję, że 2014 będzie bardziej rodzinny – tłumaczą.

Co ciekawe, razem biegają od wielkiego święta. – Piotrek podczas zajęć co najwyżej potruchta w lesie, ale za to mierzy mi zakwaszenie, zwraca uwagę na technikę. Kilka lat temu w Krakowie wystartowaliśmy wspólnie podczas Biegu Trzech Kopców.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce