Mazowiecki Nordic Walking na finał sezonu. „Chcemy skakać po Warszawie”

 

Mazowiecki Nordic Walking na finał sezonu. „Chcemy skakać po Warszawie”


Opublikowane w wt., 25/11/2014 - 15:32

W niedzielę 30 listopada na terenie Powsina oraz Lasu Kabackiego w Warszawie odbędzie III Mazowiecki Nordic Walking. Spotkanie dla miłośników marszów z kijkami, organizowane jest przez Fundację Trzy Kroki, głównie z myślą o uczestnikach swoich zajęć prowadzonych w ciągu całego roku. Wydarzenie otwarte jednak także na nowe osoby. Udział jest darmowy.

Impreza zorganizowana została po raz pierwszy w 2011 roku i odbyła się na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Rok później „kijkarze” zawędrowali na Wawer i Wesołą. Po krótkiej przerwie w tym roku miłośnicy nordic walking Powsina.

– Nasz pierwszy marsz miał za zadanie promować działalność Fundacji Trzy Kroki. Teraz cyklicznie organizujemy imprezy nordic walking i promujemy ten sport gdzie się da. Samą imprezą chcieliśmy dać uczestnikom naszych marszów, pochodzącym z różnych dzielnic, możliwość poznania się – wyjaśnia Mariola Będkowska, z Fundacji Trzy Kroki, organizatorka marszu.

Pierwszy marsz zgromadził ok. 60 osób. – W kolejnym pomogło nam miasto, pojawiły się medale, poczęstunek, niespodzianki. W ubiegłym roku prowadziliśmy szereg mniejszych imprez i niestety marsz się nie odbył. W tym roku zdecydowaliśmy się odnowić ideę Mazowieckiego Nordic Walking. Chcemy skakać po Warszawie, żeby nikt nie miał wymówki, że ma gdzieś za daleko – akcentuje organizatorka.

Dodaje, że impreza jest doskonałym zakończeniem sezonu i okazją do spotkań, z drugiej zaś dobrym momentem na... rozpoczęcie przygody z maszerowaniem.

– Kończą się wszystkie dzielnicowe spotkania, tak jak zamykane są na zimę miejskie programy. W praktyce zima to jednak świetny czas na marsze z kijami. Wszelkie treningi na dworze lepiej zaczynać, kiedy jest chłodno, niż gdy jest upał. Jeśli ktoś nigdy nie trenował z kijami, może do nas przyjść. Wyposażamy w sprzęt i pokazujemy właściwą technikę. Można się konsultować, będzie kilku instruktorów. Dodatkowo przygotowujemy się już do narciarskich zabaw. Profesjonalną stronę zostawiamy Fundacji Biegówki, ale lubimy taką formę aktywności i ją promujemy – mówi Mariola Będkowska.

Zaprasza na najbliższy marsz wszystkich zainteresowanych, bez względu na wiek.

– Nordic Walking nie jest sportem wyłącznie dla osób starszych. Dyscyplina ma różne poziomy wtajemniczenia. Na tym podstawowym jest to jak najbardziej sport dla seniorów, dla osób z nadwagą i mniej usportowionych. Jednak na wyższym można, a nawet trzeba już intensywnie pracować. Gdyby ktoś zmierzył się z osobami, które „zawodowo” uprawiają nordic walking, to zdziwiłby się jak wymagającym sportem są marsze z kijkami. Są tu duże prędkości i duży ruch w obszarze ciała. Można tu zrobić dobry trening siłowo-interwałowy. My jednak promujemy rekreacje i edukację, nie przeprowadzamy żadnych zawodów – wskazuje Mariola Będkowska.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę. Zbiórka na pętli autobusowej linii 519 w okolicach Parku Kultury w Powsinie o godzinie 10:00. Marsz rozpocznie się o 10:45. Uczestnicy pokonają 7 km trasę. W trakcie marszu przewidziano różne ćwiczenia ogólnorozwojowe. Po biegu na uczestników czekają medale oraz poczęstunek.

Mazowiecki Marsz Nordic Walking w naszym KALENDARZU IMPREZ

Organizator

Zgłoszenia i pytania

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce