Mazowieckie Mini Tropy propozycją na przygodę za miastem

 

Mazowieckie Mini Tropy propozycją na przygodę za miastem


Opublikowane w śr., 08/10/2014 - 16:06

Trasy będą miały charakter terenowy. Zawodnicy nie unikną bliskich spotkań z bagnami, zarośniętymi przecinkami leśnymi, ale też na pewno nie zabraknie ładnych widoków  mówią organizatorzy Mazowieckiego Mini Tropy, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Chojnowskim Parku Krajobrazowym, zaledwie 45 min jazdy pociągiem z centrum Warszawy.

Tropy to rajd na orientację, nic więc dziwnego, że jego uczestników czekają przecinki leśne i podmokłe tereny. Wszak im mniejszą przebieżność trasy się wybiera, tym zazwyczaj mniej kilometrów trzeba pokonać. Uczestnicy Tropy mają do wyboru dwa dystanse rowerowe i dwa piesze: TP 40 i TP 20. W obydwu opcjach pieszych na pokonanie trasy biegacze mają 8 godzin. Dłuższa trasa wymaga zaliczenia 19 punktów kontrolnych. Ci, którzy wybiorą krótszy, 20-kilometrowy dystans muszą odnaleźć już tylko 12 punktów. Zadanie jednak może nie być łatwe.

– Trudno przewidzieć, które punkty kontrolne sprawią uczestnikom najwięcej problemów, nie możemy raczej tego zdradzić przed rajdem. Niektóre punkty na pewno będą ciekawe, a ich odnalezienie nie będzie oczywiste – wyjaśniają Krzysztof Mierzwicki i Anna Skompska, organizatorzy imprezy.

Chociaż trasa i rozlokowanie punktów pozostają tajemnicą organizatorów, to wiadomo na pewno, że kolejność zaliczania tych punktów i dobór trasy pomiędzy nimi, należą wyłącznie do uczestników Mini Tropy.

Zapisy nadal trwają, ale to już ostatnie dni przed rajdem i może się zdarzyć, że nie będzie już można otrzymać pełnego pakietu startowego.

– Zapisać można się nawet w dniu rajdu, ale lepiej w ostatnich dwóch dniach uprzedzić nas o tym w celu zabezpieczenia odpowiedniej liczby map, obiadów itp. – dodają organizatorzy.

Start 11 października o 9:30. Biuro zawodów zostanie zlokalizowane na polanie Zimne Doły.

Informacje i zapisy

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce