ME w Biegach Górskich już za 2 dni. Poznaj skład reprezentacji Polski

 

ME w Biegach Górskich już za 2 dni. Poznaj skład reprezentacji Polski


Opublikowane w czw., 10/07/2014 - 11:53

Już 13. Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich odbędą się w najbliższą sobotę, 12 lipca w Gap. To francuskie miasto leży w Alpach na wysokości 750 m n.p.m. Turystów przyciąga parkami narodowymi, szlakami górskimi i rzeką. Część tych atrakcji będzie dostępna także dla uczestników mistrzostw.

Organizatorzy wytyczyli 8- oraz blisko 13-kilometrową trasę w pobliżu ogrodu Domaine de Charance, znanego szerzej z ogromnej kolekcji róż i zamku. Gdyby nie zmagania z górską trasą, można by więc pomyśleć, że mistrzostwa mają charakter turystyczny. Tymczasem biegacze muszą się skupić na pokonaniu pętli, na której suma przewyższeń waha się od 500m dla krótszej opcji do 750m dla dłuższej. Na trasie nie brakuje również trudniejszych odcinków wymagających ostrożnego stawiania kroków.

W mistrzostwach weźmie udział 77 zawodników z 22 krajów. Polskę będzie reprezentował Kamil Jastrzębski z SKB Kraśnik, który kilka dni temu potwierdził swoją wysoką formę podczas anglosaskiego biegu o Grand Prix Małopolski - Limanowa Forrest. Ukończył tam 6,5-kilometrowy dystans po 24 minutach i 37 sekundach. Największą przewagę uzyskał podczas premii górskiej i wyprzedził zawodników o znacznie większym dorobku sportowym.

O złoty medal będą również rywalizowały biegaczki. Na starcie stanie 70 zawodniczek z 23 krajów. Wśród nich będą: Maria Cebo, Antonina Rychter i Dominika Wiśniewska-Ulfik. Tych nazwisk przedstawiać nie trzeba, pojawiają się regularnie w czołówkach biegów górskich.

Biało-czerwoni będą rywalizować także wśród juniorów. Na 8-kilometrowej trasie pobiegną: Mateusz Celak, Stanisław Jaźwiecki i Szymon Wiktorowicz. Na 4-kilometrową trasę wystartują: Weronika Pyzik i Lidia Zając. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

IB

AKTUALIZACJA:

Wyniki mistrzostw TUTAJ.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce