Men Expert Survival Race: W tym roku sześć edycji

 

Men Expert Survival Race: W tym roku sześć edycji


Opublikowane w pon., 02/02/2015 - 14:28

Dziś mają rozpocząć się zapisy do drugiej edycji Men Expert Survival Race, czyli serii ekstremalnych biegów z przeszkodami. Impreza rozwija się i wkracza do kolejnych miast. Organizatorzy zapewniają, że wzrosnąć ma także poziom trudności i atrakcyjność samej imprezy.

W ubiegłym roku zawody rozgrywane była w trzech miastach: Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu. Teraz do tej puli, dołączą jeszcze trzy miasta, które wkrótce mają zaprezentować organizatorzy.

Tak jak wcześniej, rywalizacja toczyć się będzie na dwóch dystansach 5 i 10 km. Jednak organizatorzy dbają, by poziom trudności był coraz wyższy.

– Formuła imprezy zostaje zachowana. Dodamy kategorię w biegu na 10 km dla osób, które chcą uzyskiwać jak najlepsze wyniki. Aby znaleźć się w tej grupie, trzeba będzie przejść pewnego rodzaju eliminacje. Polegać one będą na wykonaniu specjalnego treningu i przedstawieniu go w formie video. W tej grupie znajdzie się maksymalnie 50 osób na jeden bieg. Będą one prezentowały najwyższy poziom. Szczegóły tych eliminacji jeszcze będziemy przedstawiać na naszej stronie – powiedział nam Dawid Lewandowski z kierownictwa cyklu.

Organizatorzy położą też duży nacisk na przeszkody. – Chcemy podwyższyć poziom trudności, ale też pamiętamy, by pokonywanie utrudnień sprawiało frajdę. Men Expert Survival Race ma być też widowiskiem. Chcemy zaakcentować współpracę w zespołach, trasa być trudna do przejścia w pojedynkę. Chcemy wreszcie, by w każdym mieście dystanse były zbliżone do tych, które podajemy wyjściowo. Niestety w tej kwestii, wobec różnych spraw logistycznych, czasami były rozbieżności – dodaje organizator.

W miastach, w których odbyły się już zawody, zmianom ulegną także trasy.

– Na pewno w każdym z miast trasa będzie inaczej zaprojektowana. Największe zmiany czekają uczestników biegu we Wrocławiu i w Warszawie. We Wrocławiu trasa zostanie poddana gruntownym zmianom. Natomiast w stolicy mamy nową lokalizację. Póki co mogę tylko powiedzieć, że będzie to Żoliborz. Czekamy jeszcze na ostatnie zgody. Gdy je otrzymamy, to poinformujemy gdzie odbędzie się bieg – stwierdza Dawid Lewandowski.

Organizatorzy liczą, że wszystkie te ruchy wpłyną na wzrost frekwencji.

– W zeszłym roku liczba uczestników była dla nas niewiadomą. Teraz, na fali wzrostu popularności biegów ekstremalnych, ludzie wiedzą na czym ta zabawa polega. W zeszłym roku mieliśmy wszystkie imprezy wyprzedane. Największym zainteresowaniem cieszyły się biegi na 10 km. Mniejszą frekwencję zanotowaliśmy w ostatnich falach na dystansie 5 km. W tym roku chcemy zwiększyć maksymalny limit uczestników na jednym wydarzeniu o tysiąc osób, czyli aż do 3500 uczestników – zapowiada nasz rozmówca.

Cykl rozpocznie się 24 maja we Wrocławiu. Wkrótce organizatorzy odkryją będą kolejne karty.

Organizator: http://menexpertsurvivalrace.pl/

RZ

fot. Archiwum

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce