Międzynarodowo i za grosze w Tczewie. Kto chętny?

 

Międzynarodowo i za grosze w Tczewie. Kto chętny?


Opublikowane w śr., 06/11/2013 - 15:47

Uliczny Bieg Sambora to jedno z największych, jeśli nie największe cykliczne wydarzenie sportowe w Tczewie. Nie bez przyczyny, bo bieg gromadzi wielu zawodników z Polski, ale i Ukrainy czy Białorusi. Do sobotniej, już XXIII edycji imprezy wciąż można się rejestrować. 

Bieg główny imprezy rozpocznie się punktualnie w południe przy bramie stadionu miejskiego przy ul. Bełdawskiej (tu też się zakończy). Do pokonania będzie dystans 6 km. Profil trasy, poprowadzonej atrakcyjnymi fragmentami miasta, jest łagodny, nawierzchnia asfaltowa, w niewielkim fragmencie tylko pojawi się bruk.

Mimo że w ostatnich zawodach zwyciężali Ukraińcy, to rekord trasy zarówno wśród kobiet i mężczyzn należy do Polaków: Wioletty Kryza (18:35) oraz Jana Białka (15:54).

Co ciekawe, wraz z wysokimi nagrodami dla najlepszych biegaczy (700, 500 i 400 zł w kat. open) i pamiątkowych medalach dla wszystkich uczestników, organizator oferuje bardzo niskie wpisowe do biegu, wynoszące tylko 5 zł.

Indywidualiści mogą zgłaszać się do biegu poprzez formularz internetowy dostępny na stornie organizatora (do dnia imprezy), lub też w sekretariacie zawodów bezpośrednio przed startem (w godz. 9:00-11:30). Grupy zorganizowane mają czas tylko do piątku do godziny 15:00, by pojawić się w sekretariacie Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji. 

XXIII Bieg Sambora poprzedzi Mały Sambor. Bieg przeznaczony dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Młodzi adepci biegania będą rywalizowali na trasie o długości 2 km, z metą na stadionie miejskim. Uczestnicy konkurencji pobiegną za darmo.

Organizator:

http://www.tcsir.tcz.pl/

Zapisy i regulamin:

http://www.elektronicznezapisy.pl/events/1061/starts/new

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce