Międzynarodowy półmaraton w Legnicy. Będzie rekord frekwencji

 

Międzynarodowy półmaraton w Legnicy. Będzie rekord frekwencji


Opublikowane w czw., 03/10/2013 - 15:35

Półmaraton Legnicki zapowiada się z rekordem frekwencji

Jak biegać półmaraton, to w Legnicy. Mimo że limit uczestników Półmaratonu Legnickiego to 700 osób, już ponad 900 zawodniczek i zawodników zadeklarowało swój udział w imprezie. Rywalizować chcą tu mieszkańcy blisko stu polskich miast i miasteczek oraz Wielkiej Brytanii, Niemiec, Portugalii czy Słowacji.

Wszystko wskazuje więc na to, że frekwencja legnickiego półmaratonu organizowanego po raz drugi pod historyczną nazwą „Bieg Lwa Legnickiego” (już 26. edycja biegu) będzie bardzo wysoka. Jak awizuje dyrektor zawodów Andrzej Gąska z legnickiego OSiRu, wszystkie osoby, które opłacą wpisowe, zostaną dopuszczone do biegu. Przypomina, że rejestracja online zostanie zamknięta dopiero w przeddzień imprezy, a do biegu będzie się można zgłosić także w dniu zawodów (wpisowe to 60 zł). 

– Bardzo się cieszymy z ogromnego zainteresowania naszym biegiem, ale nieskromnie powiem, że się jej spodziewaliśmy. Szeroka akcja promocyjna półmaratonu odniosła spodziewany sukces – stwierdza organizator. I zapewnia, że wraz ze sztabem organizacyjnym imprezy podoła zadaniu - co najmniej trzykrotnie wyższej frekwencji niż w rekordowym 2012 roku (pobiegły 282 osoby).

Trasa półmaratonu poprowadzi ponownie pętlami wytyczonymi w legnickim parku miejskim (start i meta na bieżni). Tym razem będzie ich trzy. – Siedmiokilometrowa pętla, prowadząca aż do Placu Wilsona uatrakcyjni nasze zawody, bo będzie więcej miejsca do kibicowania dla mieszkańców. Oczywiście tych, którzy nie pobiegną z nami – wyjaśnia dyrektor Gąska. Liczy, że nowa trasa, ale wciąż na klasycznym dystansie 21,097 km, przypadnie do gustu uczestnikom.

W ocenie p. Andrzeja biegaczom powinny też spodobać się pakiety startowe (z m.in. czapeczką i kubkiem) czy oryginalne nagrody, w tym m.in. tort dla najstarszego biegacza oraz 5 kuponów na… rozliczenie podatkowego PIT-a, ufundowane przez lokalnych przedsiębiorców. – Oczywiście dla najlepszych mamy nagrody pieniężne i dyplomy, a dla wszystkich, którzy ukończą rywalizację, pamiątkowe dyplomy – uzupełnia nasz rozmówca. 

Start do półmaratonu wyznaczono na godz. 12:00.

Swój udział w święcie biegowym w Legnicy będą mieli również najmłodsi, którzy dwie godziny wcześniej (10:00) wystartują w Biegu Młodego Maratończyka na dystansach: 400, 600, 800, 1000 i 1200 m. Każdy młody biegacz, a kiedyś – jak chce tego organizator – przyszły maratończyk, otrzyma pamiątkową koszulkę.

– Serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy na najstarszej imprezie biegowej w zachodniej Polsce. Myślę też, że jednej z najlepszych i najciekawszych – zachęca Andrzej Gąska.

Oficjalna strona zawodów:

http://www.polmaraton.legnica.pl

Regulamin:

http://www.polmaraton.legnica.pl/pl/index.php?id=101

Rejestracja:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=769

GR

Fot. Materiały organizatora

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce