Miejsca startowe jak ciepłe bułeczki

 

Miejsca startowe jak ciepłe bułeczki


Opublikowane w czw., 27/06/2013 - 08:49

Mimo, że do III edycji ?Dychy Drzymały? w wielkopolskich Rakoniewicach pozostało jeszcze ponad 4 miesiące, lista startowa imprezy wypełniła się już w 60 procentach.

Jak informuje dyrektor biegu Krzysztof Krawczyk, w ciągu 6 dni zapisów zajętych jest ponad 600 z 1000 numerów startowych. ? Kolejne rozchodzą się jak ciepłe bułeczki i wszystko wskazuje na to, że zapisy elektroniczne zakończymy zapisy długo przed regulaminowym 20 września ? przewiduje organizator w rozmowie z naszym portalem.

Skąd takie duże zainteresowanie imprezą, która odbędzie się 6 października? ? Jestem przekonany że poprzednie dwie edycje ugruntowały naszą pozycję w kalendarzu biegów. Sam jestem zapalonym biegaczem i doskonale wiem czego biegacze oczekują od organizatorów i jak powinni być traktowani oraz ? dopieszczeni?. Chciałem aby nasz bieg był jeszcze bardziej dostępny dla biegaczy i stąd  hasło ?Dycha za dychę? a wpisowe to zaledwie 10 zł.  Dodatkowo od tego roku nasz bieg zaliczany jest do klasyfikacji Grand Prix Wielkopolski. Cykl gromadzi setki, jeśli nie tysiące biegaczy ? wyjaśnia Krzysztof Krawczyk.

Niskie wpisowe to nie jedyny wątek ?komfortowych warunków dla startujących?, jakie gwarantuje organizator. ? Po biegu zawodnicy tradycyjnie poznają wielkopolską gościnność. Będzie można posilić się pysznym jedzeniem i porozmawiać w wydzielonej strefie biegacza, która zlokalizowana będzie na dziedzińcu Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa. Biuro zawodów, szatnie i depozyty będą się mieścić w jednym miejscu, w naszej wyjątkowej sali sportowej ? reklamuje swoją imprezę Krzysztof Krawczyk. ? Każdy zawodnik otrzyma na mecie okazały medal, a każda zawodniczka dodatkową niespodziankę ? dodaje tajemniczo.

Podczas biegu prowadzone będą rozliczne klasyfikacje, m.in. Mistrzostw Polski Strażaków. Zachęcając przedstawicieli tej służby do rywalizacji Krzysztof Krawczyk odsyła do przełożonych w macierzystych jednostkach i adresu slawecki@kspsp.gov.pl, na który powinni oni nadesłać zgłoszenie. ? Zapraszam na ziemię Michała Drzymały na niezapomnianą ?dyszkę? ? zachęca organizator

Wcześniej proponuje wspólne treningi na trasie ?Dychy Drzymały?. Zajęcia rozpoczynają się w każdy piątek o godz. 19:00 na rakoniewskim rynku, w pobliży słynnego wozu. Po krótkiej rozgrzewce uczestnicy zajęć pokonują trasę, lub fragment, październikowego biegu.    

Oficjalna strona zawodów:

http://www.dychadrzymaly.info.pl/

Rejestracja:

http://www.dychadrzymaly.info.pl/

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce