Migu Run Skyrunner World Series 2019 - znamy zwycięzców

Opublikowane w sob., 19/10/2019 - 16:16

Uczestnicy sobotniego Sky Masters mieli 27 km na to, by ustawić końcową klasyfikację w rankingu generalnym Migu Run Skyrunner World Series – Pucharem Świata w Biegach Wysokogórskich.

Przed startem różnice między zawodnikami były niewielkie. Prowadził Oriol Cordona z dorobkiem 500 punktów, ale Ruy Ueda miał do niego zaledwie 10 oczek straty. I właśnie między tymi zawodnikami toczyła się walka o zwycięstwo na trasie Limone Skyrace.

Start w tym biegu był możliwy tylko dla zawodników, którzy zdobyli kwalifikacje, zajmując wysokie miejsca w 15 dotychczasowych rundach cyklu.

Ruy Ueda został liderem biegu już w początkowym etapie. Hiszpan w połowie stawki miał ok. 3-minutową stratę i biegł na czwartym miejscu. Powoli jednak zbliżał się do podium.

Losy biegu nie były przesądzone jeszcze na ostatnim zbiegu. Ueda miał Cordona za plecami i nie mógł stracić czujności aż do mety, której linię przekroczył z czasem 3:03:15. Dało mu to kolejne 250 punktów do klasyfikacji sezonu i co najważniejsze, zwycięstwo w całym cyklu.

Oriol Cordona musiał się zadowolić, zarówno w Limone Skyrace jak i całym sezonie, drugim miejscem (czas na mecie 3:03:27). Te 12 sekund, ale i 50 pkt straty do Japończyka kosztowało go utratę zwycięstwa w rankingu sezonu.

Podium ostatniego biegu cyklu uzupełnił Christian Mathys, z czasem 3:08:12. Ale to nie Szwajcar, a Brytyjczyk Jonathan Albon - czwarty w Sky Masters - zajął trzecie miejsce w rankingu końcowym Migu Run Skyrunner World Series.

W biegu pań szybko na prowadzenie wysunęła się Sheila Aviles, ale już ok. 11. kilometra liderką była Denisa Dragomir. Rumunka nie oddała pozycji do mety i pewnie wygrała (3:36:55). Aviles zajęła drugie miejsce (3:42:13), zachowując jednocześnie prowadzenie w całym cyklu.

Na najniższym stopniu podium Sky Masters stanęła Marcela Wasinowa (3:51:35).

Po wygranym Seven Sisters Skyline, także Katarzyna Osipowicz miała prawo do startu w Limone. Skorzystała z niego, zajmując 18. miejsce w klasyfikacji pań (5:03:49).

Pełne wyniki: TUTAJ