Mikołaje pobiegli po zdrowie dla Kacpra

 

Mikołaje pobiegli po zdrowie dla Kacpra


Opublikowane w wt., 10/12/2013 - 09:44

W niedzielę 8 grudnia w Sochaczewie zorganizowano charytatywny bieg mikołajkowy dla Kacpra. Chłopiec jest chory na nowotwór Neuroblastoma (zwojak zarodkowy, pojawiający się zwykle przed piątym rokiem życia) i potrzebne są środki na leczenie.

Losem jego i jego rodziny zainteresowało się całe miasto. Co pewien czas organizowane są różne wydarzenia (nie tylko sportowe), podczas których prowadzona jest zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację. Również Klub Maratończyka „Aktywni” z Sochaczewa nie pozostał obojętny na los dziecka.

Tym razem każdy z uczestników biegu mógł zostać św. Mikołajem i pomóc rodzinie w pokryciu kosztownego leczenia. Na starcie mikołajkowego biegu stanęło 145 osób. Nie było wpisowego, więc każdy dowolną kwotę mógł przekazać do puszki. Oprócz biegu głównego odbyły się także biegi dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów na dystansach od 200 do 1500 m. Zawody odbywały się na stadionie „Bzury” i Pasażu Wacława Duplickiego. 

Warunki na trasie biegu były dość trudne. Było ślisko, droga była dość nierówna. Z całą tą sytuacją w biegu głównym kobiet na dystansie 2400 m najlepiej poradziła sobie Paulina Piwowar. Wśród panów na dystansie 4800 metrów najlepszy okazał się Radosław Sikora. Jednak prawdziwym zwycięzcą całego wydarzenia jest Kacper, dla którego zorganizowano zawody.

To z pewnością nie ostatnia akcja którą organizuje KM „Aktywni” z Sochaczewa. O kolejnej imprezie z pewnością poinformujemy na łamach naszego serwisu.

RZ 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce