Mikołaje z Poznania podbiegną, by pomóc dzieciakom z Wągowca

 

Mikołaje z Poznania podbiegną, by pomóc dzieciakom z Wągowca


Opublikowane w wt., 02/12/2014 - 15:49

O tym jak bardzo poznaniacy czekali na imprezę z okazji 6 grudnia świadczy to, że 1500 pakietów startowych rozeszło się jak świeże bułeczki. Poznań doczekał się wreszcie własnego Biegu Mikołajkowego. – Bo ile można jeździć do Torunia? – śmieje się organizator imprezy Maciej Łucyk, nawiązując do słynnego półmaratonu w mieście Kopernika. – Możemy jeszcze zapisać najwyżej 20 osób. Zapraszam w dniu zawodów do naszego biura. Obowiązuje zasada: kto pierwszy, ten lepszy – mówi Maciej Łucyk.

Bieg Mikołajkowy w Poznaniu będzie mieć charakter imprezy charytatywnej. Od każdego zgłoszonego zawodnika, 5 zł z wpisowego zostanie przeznaczone na podopiecznych Domu Dziecka w Wągrowcu. – Dzięki tym pieniądzom będzie można wymieć komplet pościeli w całej placówce – mówi organizator.

W ramach imprezy rozegranych ma być kilka zawodów. Najważniejszy z nich to bieg na 10 km, ale wystartują też zawodnicy na 4,3 km oraz „kijkarze” Nordic Walking. Trasa przebiegać będzie ścieżkami wokół jeziora Strzeszyńskiego. Start i meta usytuowano przy plaży.

Organizatorzy przygotowali też biegi dziecięce i młodzieżowe. Niestety na nie już też nie ma miejsc.

W ramach pakietu startowego, oprócz numeru każdy dostanie czapkę Mikołaja. Należy ją nosić podczas zawodów, bo zgodnie z regulaminem, jeśli wbiegniemy bez niej na linię mety, możemy nie dostać medalu. – Oczywiście należy to traktować z przymrużeniem oka – uspakaja Maciej Łucyk.

Ciekawą nowinką jest opcjonalny zakup koszulki. – Chcemy wprowadzić standardy zachodnie – deklaruje Łucyk. Nasz pakiet kosztuje relatywnie tanio, bo 30 zł. Nie zawiera jednak koszulki. Dlaczego?

– Teraz na każdych zawodach są one dołączane do pakietu i wielu osobom nie są potrzebne kolejne – wyjaśnia organizator biegu.

Dla tych, co myślą inaczej, organizatorzy przygotowali niespodziankę. To koszulka ze spersonalizowanym napisem, który każdy zainteresowany wybrał sobie sam. Kosztuje to 30 zł. – Do tej pory zdecydowało się na taką pamiątkę 420 osób – mówi Łucyk.

Bieg Mikołajkowy w naszym KALENDARZU IMPREZ.

MGEL

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce