Mikołajowie i Śnieżynki po raz trzeci rozbiegają Kraków

 

Mikołajowie i Śnieżynki po raz trzeci rozbiegają Kraków


Opublikowane w wt., 18/11/2014 - 14:28

Trwają zapisy do 3. Krakowskiego Nocnego Biegu Świętych Mikołajów i Śnieżynek. Koleżeńska impreza ma charakter charytatywny większość dochodu zostanie przekazana w prezencie fundacji wspierającej dzieci. Start 7 grudnia.

Premierowo bieg odbył się w 2012 roku w ramach akcji ekumenicznej pn. Orszak Św. Mikołaja. Na starcie stanęło wtedy ponad 350 osób. Rok temu, z powodu szalejącego orkanu w biegu wzięło udział „tylko” 150 biegaczy. Tym razem organizatorzy spodziewają się zdecydowanie wyższej frekwencji. I jest na to szansa, bo już teraz do biegu zarejestrowało się prawie stu chętnych.

Jak nam powiedziano w biurze organizacyjnym, udział w biegu to nie tylko wysiłek fizyczny ale i interesujące doznania wizualne. Mikołajowie nie mają tu wymówek, bo już są po pracy, a prezenty zostawili gdzie i u kogo należy rano lub w ciągu dnia.

– Ten bieg jest o tyle ciekawy, że nocą można poczuć inny charakter tych miejsc, tego święta. Jak się patrzy z Błoń na wszystkie te światła, na kopce i Kościół Mariacki, to wygląda to jak wspaniała ilustracja. Ludzi przychodzą na ten bieg z prawdziwą chęcią, tym większą, że impreza nie odbywa się w soboty, tylko wtedy, gdy są Mikołajki. Pierwsza edycja odbyła w czwartek, druga w piątek a teraz biegniemy w sobotę – wskazuje Ryszard Machlowski, współorganizator biegu i krakowski Ambasador Festiwalu Biegowego.

Organizatorzy zachęcają, by uczestnicy imprezy przebierali się odpowiednio do tematu biegu. – Nie jest to bieg komercyjny i nie ma nagród za przebrania. Tylko, tradycyjnie, pierwsze trójki otrzymają puchary. Nie stać nas na nagrody. Zresztą chcemy jak najwięcej pieniędzy przekazać dzieciom. Można oczywiście liczyć na uznanie uczestników – dodaje nasz rozmówca.

Trasa nie będzie się różnić od tej sprzed roku. Rywalizacja toczyć się będzie na trzech dystansach – od 3 km, przez 6,5 km po 10 km. Uczestnicy będą mieli do pokonania okrążenia wokół Błoń. Start znajdować się będzie w Cichym Kąciku, natomiast meta na placu treningowym Juvenii Kraków.

Biuro zawodów czynne będzie 6 grudnia od godziny 18:45 do 19:45. Znajdować się będzie w okolicach Hostelu Juvenii. Start biegu o godzinie 20:00. Polecam i zapraszam – kończy Ryszard Machlowski.

Organizator

Regulamin

Zgłoszenia

Opłata startowa: 20 zł

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce