Mikołajowie otworzą ścieżkę biegową w Piasecznie

 

Mikołajowie otworzą ścieżkę biegową w Piasecznie


Opublikowane w wt., 02/12/2014 - 08:18

W najbliższy weekend w Piasecznie odbędzie się Cross Mikołajkowy. Prezentem dla biegaczy będzie otwarcie ścieżki biegowej na zrewitalizowanych terenach rekreacyjnych. Pozostały już ostatnie wolne miejsca na liście startowej.

Będzie to trzeci bieg mikołajkowy organizowany przez stowarzyszenie Kondycja. Wcześniejsze dwie edycje rozgrywane były w tamtejszym Parku Miejskim. W tym roku nastąpiła zmiana lokalizacji.  – Cały czas zawody odbywają się w ramach śniadaniowej akcji „Rozbiegamy Piaseczno”. Postanowiliśmy je jednak przenieść na zrewitalizowane tereny Górki Szymona i zamienić w cross. W tym dniu nastąpi oficjalne otwarcie nowej ścieżki biegowej. – mówi Wiesław Paradowski, organizator imprezy

Jak zatem będzie wyglądała trasa? – Jest to obecnie piękny teren. Trasa jest oznakowana co 200 metrów, wyłożona szutrem. Jedna pętla ma 800 metrów. Jest to dobry odcinek dla osoby, która lubi spokojnie pobiegać. My jednak wykorzystamy przewyższenia i zrobimy z tego bardziej górski bieg. Można będzie się solidnie zmęczyć, bo górki są tu spore. – opowiada nasz rozmówca.

Rywalizacja toczyć się będzie na trzech dystansach: od 1 km w biegu rodzinnym, do 5 km w biegu głównym. Uczestnicy nordic walking zmagać się będą na odcinku 3 km. Łącznie limit uczestników wynosi 150 osób. – Nie chcemy robić dużej imprezy. Na tej trasie nie zmieści się 300 biegaczy. Pętla ma 800 metrów i jeśli ją z górkami przeciągniemy do ponad kilometra to i tak nie jest to duża przepustowość. Bardziej chcemy pokazać, że otwieramy nową ścieżkę biegową. – mówi Wiesław Paradowski.

Impreza odbędzie się 7 grudnia. Biuro zawodów znajdować się będzie na Górkach Szymona. Czynne będzie od godziny 9:30. Bieg główny rozpocznie się o godzinie 11 a poprzedzi go bieg rodzinny.

Zapisy przyjmowane są do 3 grudnia do godziny 12, lub do wyczerpania limitu. Uczestnicy otrzymają czapki św. Mikołaja.

Cross Mikołajkowy w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce