Mikołowski Bieg Uliczny Im. Henryka Biskupiaka

 

Mikołowski Bieg Uliczny Im. Henryka Biskupiaka


Opublikowane w pon., 16/02/2015 - 13:23

Termin: 22.09.2014


Liczba uczestników: 310


Nagrody:

 • finansowe - 8400 zł
 • rzeczowe - 3600 zł

Organizatorzy i partnerzy:

 • Miejski Ośrodek Sportu I Rekreacji W Mikołowie
 • Ks Burza Borowa Wieś,
 • Decathlon Mikołów,
 • Kia Etrans,
 • Stan-Mir,
 • Taurus,
 • Forma Mikołów,
 • Qadesh Mikołów,,
 • Mavi Area Squash & Fitness
 • Komenda Powiatowa Policji W Mikołowie
 • Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Z Mikołowa I Sołectw Mikołowskich
 • Uczniowie Gimnazjum Nr 1
 • Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego
 • Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego

Liczba wolontariuszy: 90 osób


Strona internetowa: www.mosir.mikolow.eu


Mikołowski bieg uliczny już od 12 lat organizowany jest na trasach w Mikołowie i Łaziskach Górnych. Bieg został zainicjowany przez mikołowskiego biegacza Henryka Biskupiaka, a od 7 lat jego organizacją zajmuje się MOSiR w Mikołowie. Po śmierci inicjatora biegu został on nazwany jego imieniem. 

Bieg z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników, a od 2 lat organizowana są również biegi dla dzieci i młodzieży. 10-kilometrowa trasa posiadająca atest PZLA pozwala uczestnikom porównywać i pobijać swoje dotychczasowe rekordy. 

Impreza bierze udział w Grand Prix Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Biegach Masowych. Bieg uczestniczył także w obchodach rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego "My z niego wszyscy...". Meta biegu usytuowana jest na nowoczesnym Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym MOSiR gdzie biegacze pokonują ostatnie 300 metrów na bieżni lekkoatletycznej przy pełnych trybunach. Każdy uczestnik biegu bez względu na wynik otrzymuje pamiątkowy medal oraz koszulkę. 

Wojciech Tkacz, Dyrektor MOSiR w Mikołowie

Najlepszą oceną i motywacją dla organizatora są opinie z portali biegaczy opisująych mikołowskie wydarzenie:

Autor: Marcin Oleksiuk: 
Pierwszy raz byłem na Mikołowskim Biegu i od razu wpisuje go w biegowy kalendarz na następny rok! Świetna atmosfera rozgoniła nawet deszczowe chmury i nad uśmiechniętymi biegaczami na starcie zaświeciło słonce. Trasa dobra, choć trochę wymagająca przez długie podbiegi i zbiegi. I tak całe 10km. 

Autor: Tyberiusz
Miałem przyjemność po raz pierwszy biec w Mikołowie i z satysfakcją muszę przyznać, iż zawody zostały przeprowadzone niezwykle profesjonalnie. Przekazuję Organizatorom swoje uznanie i podziękowania, a trasa uważam była niezwykle wymagająca sentyment i ja na pewno wracam tu za rok.

Autor: Zwolek_P
Przyłączam się do wyrazów uznania. Dla mnie był to kolejny bieg w Mikołowie i za każdym razem jest coś nowego - lepszego. W tym roku pojawił się pomiar elektroniczny z chipami. Organizacja jak zawsze bardzo dobra. Trasa trudna z długimi i ciężkimi podbiegami. I na koniec coś fantastycznego - finisz na bieżni - SUPER sprawa! No i jeszcze pyszna drożdżówka dla "Finisherów" :-) W przyszłym roku też planuję pobiec w Mikołowie.

Autor: Maro39
Jestem z Zabrza i byłem drugi raz u Was. Piękną trasę macie i dobrze organizacyjnie jesteście przygotowani. Mnóstwo wolontariuszy na trasie , szybko podane wyniki. Przyjadę za rok również.

Autor: sgkpt
(...) wyszło fajnie i wesoło. Zawody dla dzieci cieszyły się dużą frekwencją. W mieście jest potencjał także z nadzieją trzeba patrzeć na dynamiczniejszy rozwój imprezy w przyszłych latach. Powodzenia, do zobaczenia za rok.

Autor: dzemek
Cieszę się, że inni mają takie same odczucia jak ja. Jestem super nastawiony do tego biegu, pamiętam pana Henryka jak stał przy mecie i dopytywał o zdrowie każdego biegacza. Na pewno jest dumny, że jego dzieło jest kontynuowane i to w taki sposób. Świetna impreza, lubię tutaj wracać. Przeniesienie mety przed trybuny, kółeczko na stadionie, zawsze popierałem tworzenie szatni na basenie. Czuję się spełniony i zadowolony, mam spore poczucie, że biorę udział w czymś wielkim i wyjątkowym. super organizacja, nagrody, prowadzący, owacje dla p.Muchy, klub BBL Mikołów, ogólnie w Mikołowie już mają 3 kluby biegacza? BBL, nowa Forma oraz Hades. Więcej niż w większych Tychach. Świetna infrastruktura, nie ma na co narzekać, wspaniały bieg, wyjątkowa atmosfera, wspaniałe chwile, Oby tak dalej, nie wiem czym jeszcze można ugościć i co sprawić aby bieg był jeszcze lepszy-ja nie mam pomysłów bo nie widzę wad. Extra.

Autor: lupus,
Startowałem w Mikołowie pierwszy raz, trasa ok, za każdym zakrętem wyłaniał się kolejny podbieg:)
Stadion macie fajny. Imprezę oceniam bardzo wysoko.

Autor: Maro39
Dopracowany medal, koszulka, dobry bogracz, kawa, herbata, fajne wzniesienia, sympatyczni wolontariusze na trasie.
Uczestniczyłem w kilkunastu biegach w tym roku, droższych z pompą, tańszych z klimatem i do Mikołowa wrócę za rok na bank... Bardzo miło było za niewielkie pieniądze. Polecam każdemu.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce