Mila do Konstytucji w podwarszawskim Piasecznie

 

Mila do Konstytucji w podwarszawskim Piasecznie


Opublikowane w pt., 18/04/2014 - 12:17

Trwają zapisy do 14. Piaseczyńskiej Mili Konstytucyjnej, są jeszcze wolne miejsca. Od roku impreza ma atest PZLA, czym zachęca do ścigania się na dystansie się 1609 metrów. Oprócz biegu głównego odbędą się także biegi dla dzieci,  wszystko to już 4 maja.

O ilu milach do tej pory słyszeliście? Do głowy przychodzi Krynicka Mila, Mila Noworoczna organizowana kiedyś przez PKOL oraz filmy Zielona Mila i 8 Mila. W Polsce ten dystans 1609 metrów, w przeciwieństwie do krajów anglosaskich, nie jest zbyt popularny. Impreza w podwarszawskim Piasecznie zdążyła już jednak pozyskać swoich miłośników i w dalszym ciągu zyskuje kolejnych.

Od poprzedniej edycji bieg posiada atest PZLA. Wcześniej mila miała niewiele ponad 1500 metrów. W tym roku gospodarzem imprezy po raz pierwszy zostało też stowarzyszenie „Kondycja”, nie GOSIR. 

- Nie wiem skąd pomysł na milę. Pewnie ktoś 14 lat temu w powiecie zaproponował ten dystans w celu promocji sportu. Co prawda był pomysł zrobienia biegu na 5 km, bo wtedy jest łatwiej o uczestników. Mila może wydawać biegiem dla młodzieży. Jednak wcale tak nie jest. Postanowiliśmy zostać przy tym dystansie. Można sprawdzić tu swoją szybkość. Bieg na 5000 metrów (czyli Piaseczyńska Piątka - przyp. red.) będzie w innym terminie - mówi Wiesław Paradowski, organizator biegu. Hasłem tegorocznej imprezy jest „Rozbiegajmy Piaseczno”.

Zapisy drogą internetową prowadzone będą do 21 kwietnia. Limit uczestników w biegu głównym wynosić będzie 200 osób. Tyle samo osób będzie mogło wystartować w biegach towarzyszących. Łącznie 4 maja w Piasecznie pobiegnie 400 osób. Jak do tej pory zapisało się 270 uczestników. Jeśli limit uczestników nie zostanie wyczerpany, będzie możliwość rejestracji w dniu zawodów.

Biuro biegu otwarte będzie od godziny 9:30, impreza rozpocznie się o 11. Kwadrans później wystartuje bieg przedszkolaków na dystansie 100 metrów, następny bieg to dzieci z klas 1-3 na odcinku 400 metrów. O 11:45 wystartują klasy 4-6 na dystansie 800 metrów, natomiast o godzinie 12 odbędzie się bieg główny. Biuro zawodów będzie mieściło się w Centrum Kultury w Piasecznie „Przystanek Kultura” przy ulicy Kościuszki 49.

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny. Na najlepszych czekają zaś statuetki.

Organizator
Regulamin
Zapisy

Opłaty:
w biegu głównym - 20 zł ( 30 zł w dniu biegu w przypadku wolnych miejsc)
w biegach  towarzyszących 10 zł (10 zł w dniu biegu w przypadku wolnych miejsc)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce