Mistrzostwa Drużyn Biegowych THE TEAM!

 

Mistrzostwa Drużyn Biegowych THE TEAM!


Opublikowane w pon., 05/07/2021 - 16:04

Uwielbiam taki stan umysłu: wymyśl zadanie, przedstaw kilku szaleńcom, wkręć ich w to i baw się dobrze, widząc jak się tym zadaniem dobrze bawią. Zebrałem więc ekipę i wyruszyłem na podbój stolicy.

9 maja 2021 odbyła się pierwsza edycja Mistrzostw Drużyn Biegowych THE TEAM! To impreza dla wszystkich pasjonatów biegania, którzy chcą poczuć ducha rywalizacji i emocje związane z rozgrywką drużynową.

"Szybcy biorą wszystko", - takie jest hasło imprezy, której jeszcze nie było w Polsce. Każda z drużyn mogła liczyć maksymalnie 8 osób, jednak aby obsadzić wszystkie konkurencje wystarczy zespół złożony z 6 uczestników. Zgodnie z regulaminem jeden uczestnik mógł pobiec w maksymalnie dwóch konkurencjach.

Starty odbywały się na czterech różnych dystansach, oddzielnie dla kobiet i mężczyzn: 1000 metrów, 1500 metrów, 3000 metrów, 5000 metrów. Zwieńczenie zmagań stanowiła sztafeta mieszana 4×800 metrów.

Skoro jesteśmy zwykłymi amatorami i nawet nie mamy tartanowej bieżni w naszym mieście to potraktowaliśmy to szczerze jak zabawę. Ale jesteśmy drużyną i to jest najważniejsze. Każdy członek drużyny dał z siebie wszystko, dokładając swoją cegiełkę do wspólnego sukcesu.

Dzięki temu mamy nowe ciekawe doświadczenie, masę emocji, endorfinek, adrenalinek, mega pozytyw i radość rywalizacji, spotkania najlepszych ludzi. Mamy 6 miejsce w Mistrzostwach Drużyn Biegowych. Szósta drużyna w Polsce. Brzmi nieźle, co?) A jechaliśmy tylko dobrze się pobawić. Amatorzy...

Jednak udało się. Dziękuję mojej drużynie O co biega za to że zgodziliście na dobrą zabawę, za miło spędzony czas, za walkę na każdym okrążeniu OSiR Praga - Południe Stadion Podskarbińska.

Wchodząc do pierwszej ósemki drużyn my już zagwarantowaliśmy sobie miejsce na kolejną edycję. Dziękujmy organizatorom za takie fantastyczne zawody i życzymy oby THE TEAM! Mistrzostwa Drużyn Biegowych spotkały się z jeszcze większym zainteresowaniem biegaczy i na stałe wpisały się w kalendarz corocznych imprez.


--------------------

Viktor Volkov, Ambasador Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce