Mo Farah chce wygrać słynną połówkę w Newcastle

 

Mo Farah chce wygrać słynną połówkę w Newcastle


Opublikowane w pon., 11/08/2014 - 08:35

Mo Farah wraca do Newcastle, by wystartować w półmaratonie Great North Run. Będzie to jego drugi start w tym jednym z największych biegów ulicznych na świecie. Rok temu był tu drugi, teraz zapowiada walkę o wygraną.

Pochodzący z Mogadiszu specjalista w biegach na 5000 i 10 000m, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata, w ostatnim czasie narzekał na problemy ze zdrowiem. Z tego powodu zrezygnował z udziału w Igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej (Commonwealth Games), które odbywały się w minionym tygodniu w Glasgow.

Spokojny trening musiał pomóc mu wrócić do formy, bo już niebawem Brytyjczyka zobaczymy w Mistrzostwach Europy w Zurichu, gdzie wystartuje w swoich koronnych konkurencjach. Na początku września Farah przyjedzie zaś do Newcastle, aby pobiec i zwyciężyć w Great North Run.

Przypomnijmy, że zeszłoroczną edycję półmaratonu uznano za jeden z najciekawszych biegów ulicznych ostatnich lat. O zwycięstwo do samego końca walczyli tak znani sportowcy jak Haile Gebrselassie, Kenenisa Bekele oraz właśnie Mo Farah. Mimo trudnych warunków atmosferycznych, panowie urządzili sobie solidne ściganie. Zwyciężył Bekele, który odparł sprinterski atak Faraha na ostatnich metrach:

Teraz Farah chce przekroczyć linię mety jako pierwszy i dołączyć do grona zwycięzców Great North Run. Mocnego grona dodajmy, bo w stolicy hrabstwa Tyne and Wear wygrywały takie znakomitości jak Kenijczyk Wilson Kipsang Kiprotich, wspomniany już Gebrselassie czy Erytrejczyk Zersenay Tadese – rekordzista świata w półmaratonie.

Najpoważniejszym rywalem Faraha do zwycięstewa wydaje się być zawodnik z Ugandy Stephen Kiprotich, czyli Mistrz Świata w maratonie w Londynie 2012 i Mistrz Świata z Moskwy 2013. Obydwaj zawodnicy swoje rekordy życiowe w półmaratonie ustanowili w ubiegłym roku. Najlepszy czas Faraha wynosi 1:00:59 (Nowy Orlean), Kiproticha zaś 1:01:15 (Granollers).

Warto dodać, że półmaraton Great North Run będzie dla Mo Farach pierwszym biegiem ulicznym od 13 kwietnia, kiedy to zajął ósme miejsce z czasem 2:08.21.

Great North Run odbędzie się 7 września. W imprezie ma wziąć udział 57 000 biegaczy.

RZ

źródło

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce