Mo Farah pobiegnie w Półmaratonie Nowojorskim

 

Mo Farah pobiegnie w Półmaratonie Nowojorskim


Opublikowane w pt., 28/02/2014 - 09:38

Multimedalista w biegach na 5000 i 10 000 m Brytyjczyk Mo Farah zgłosił się do Półmaratonu Nowojorskiego. Będzie to dla niego próba generalna przed maratońskim debiutem w Londynie.

Do niedawna Mo Farah był pewniakiem do złotego medalu podczas każdej imprezy rangi mistrzowskiej. Halowe Mistrzostwa Europy na 3000m – dwa złote medale, Mistrzostwa Europy na 5000m – 2 złote medale, na 10 000 – jedno złoto i jedno srebro (w 2006 roku), Mistrzostwa Świata – dwa złota na 5000m, na 10 000 - jedno złoto i jedno srebro. Dodatkowo dwa złote tytuły mistrza olimpijskiego w Londynie. Jednak szukając nowych wyzwań, obrał za cel kolejny klasyczny dystans. Ponieważ 23 marca obchodzić będzie on dopiero 31. urodziny, wiek na złote medale na tym dystansie ma jeszcze odpowiedni.

Na debiut w królewskim dystansie wybrał stolicę swojego królestwa. 13 kwietnia wystartuje w jednym z najsilniej obsadzonych maratonów w historii, jak zapowiadają eksperci. W stawce nie zabraknie tam rekordzisty świata Wilsona Kipsanga czy też rekordzisty trasy Emmanuela Mutaia. Przygotowując się do startu w ojczyźnie, Farah trenuje w ojczyźnie… swoich rywali, czyli w Kenii. Startem w Nowym Jorku chce sprawdzić swoją formę.

Nie będzie to pierwszy start Faraha w tej imprezie. W mieście nazywanym Wielkim Jabłkiem zwyciężył już w 2011 r. (i to w debiucie) z czasem 1:00:22, bijąc rekord Wielkiej Brytanii na tym dystansie. Na stronach internetowych British Athletics rolę rekordu odgrywa jednak jego czas z 2013 roku z Nowego Orleanu - 1:00:59.

Czy w tym roku charyzmatycznemu Brytyjczykowi, urodzonemu w Mogadiszu, uda się zejść poniżej godziny - rekord Europy w półmaratonie wynosi obecnie 59:52 i od 13 lat należy do Hiszpana Fabiana Roncero - czy jednak „to co najlepsze” zachowa na maraton? Przekonamy się już 16 marca.

Trasa poprowadzi z Central Parku, przez Harlem, Times Square, wzdłuż nabrzeża rzeki Hudson, aż do mety zlokalizowanej na dolnym Manhattanie. W zawodach może wystartować nawet 20 000 biegaczy.

RZ

Źródło: http://www.runnersworld.com/elite-runners/mo-farah-will-do-nyc-half

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce