Mo Farah… triathlonistą? Tak jakby. Rywalami m.in. Polacy

 

Mo Farah… triathlonistą? Tak jakby. Rywalami m.in. Polacy


Opublikowane w czw., 05/12/2019 - 08:42

Już 7 grudnia w Bahrajnie w randze mistrzostw Bliskiego Wschodu odbędą się zawody z serii Ironman 70.3. Organizatorzy tego wydarzenia nie szczędzą wysiłków, by o imprezie było głośno. Właśnie ogłosili zaskakujący skład jednej ze sztafet. I chociaż żaden z jej uczestników nie jest triathlonistą, to szanse na podium mają spore.

Biegową cześć wyzwania weźmie na siebie Mo Farah. O jego sukcesach można pisać długo. Czterokrotny mistrz olimpijski w biegach na 5000 i 10 000 m, karierę na bieżni zawiesił w 2017 r. Później próbował swoich sił w maratonie, wygrywając maraton w Chicago i poprawiając rekord Europy. W sprawie zwycięstw i rekordów nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Zgodnie z jego zapowiedziami, na bieżnię wróci już w 2020 r. podczas Igrzysk w Tokio.

Tymczasem Mo zamierza spróbować swoich sił w triathlonowej sztafecie. Jego zadanie będzie polegało na przebiegnięciu 1,9 km. Pałeczkę przejmie od pływaczki Chloe McCardel. Australijka ma na swoim koncie takie nieprawdopodobne osiągnięcia jak przepłynięcie bez asysty 124 km. Od 2014 r. był to absolutny rekord świata. W tym roku mieszkaniec RPA, Cameron Bellamy, poprawił ten rezultat o 25 kilometrów. MsCardel przepłynęła również Kanał La Manche.

Farah nie będzie więc musiał niczego nadrabiać po zakończeniu etapu pływackiego. Do rywalizacji rowerowej przystąpi bowiem Mark Cavendish - trzykrotny mistrz świata w kolarstwie torowym (formuła madison). Na szosie specjalizuje się w sprintach, w 2011 r. został mistrzem świata, w 2016 r. wicemistrzem. Do tego należy dodać zwycięstwa etapów w największych wyścigach.

W rywalizacji sztafet w Bahrajnie zobaczymy także Polaków. W sztafecie Team AHP na odcinku pływackim wystartuje Anna Kamińska. Sławomir Pudłocki będzie pływał dla zespołu Ironfriends 3.

Indywidualnie w Bahrajnie wśród PRO wystartują: Jacek Krawczyk - zwycięzca cyklu Pucharu Polski w triathlonie w 2018 r., Miłosz Sowiński - pierwszy Polak w historii, który wystartował w mistrzostwach świata na tym dystansie, zajął 29 miejsce, oraz Joanna Sołtysiak, która w tym roku debiutowała w pełnym Ironmanie, zajmując na zawodach Vitoria-Gasteiz czwarte miejsce.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce