Mo Farah wraca do przełajów

 

Mo Farah wraca do przełajów


Opublikowane w wt., 25/11/2014 - 11:48

Po czterech latach brytyjski mistrz olimpijski na 5 000 i 10 000m, mistrz Europy i świata na tych dystansach, a ostatnio także maratończyk, wraca do swoich korzeni. Farah rozpocznie swoje przyszłoroczne starty od International Great Edinburgh Xcountry w Holyrood Park.

Dobór nieprzypadkowy, bo ostatnim oficjalnym biegiem Faraha w terenie była właśnie ta impreza. Przez wiele lat biegałem w przełajach by zbudować bazę do sezonu na bieżni. Miło mi będzie wrócić do Edynburga i powtórzyć swój zwycięski bieg z 2011 roku – powiedział IAAF słynny Brytyjczyk.

Liczy na gorący doping rodaków, taki, jak podczas niedawnego biegu i triumfu w prestiżowym Great North Run (pierwsze zwycięstwo reprezentanta gospodarzy od 1985 roku). To było fantastyczne uczucie wygrać we wrześniu na oczach swoich kibiców i jestem pewien, że otrzymam wsparcie od fanów w Edynburgu w swoim pierwszym starcie w 2015 roku – stwierdził Farah.

Great Edinburgh Xcountry to impreza zaliczana do cyklu IAAF Cross Coutry Permit a także część Noworocznego Festiwalu dla Biegaczy. Impreza dorocznie odbywa się w Holyrood Park. Zawodnicy mierzą się z 5-kilometrową pętlą poprowadzoną w okolicy budynków szkockiego Parlamentu. Imprezę zaplanowano na 10 stycznia. Prestiż wydarzenia podkreśla transmisja telewizyjna w BBC One oraz regularna obecność gwiazd światowej lekkoatletyki na starcie – w tegorocznej edycji wystartował m.in. Kenenisa Bekele (5. miejsce).

Kierunek... Kraków!

Tymczasem zapraszamy Was do Krakowa na Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych i Krakowski Festiwal Biegów Przełajowych. W najbliższą sobotę w Parku Jordana w dedykowanych konkurencjach ścigać się będą znakomitości i rzesze amatorów. Zapowiedź imprezy poniżej.

GR

źródła: (1), (2)

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce