Moc biegania, to moc pomagania – w wyjątkowym Biegu po Oddech

 

Moc biegania, to moc pomagania – w wyjątkowym Biegu po Oddech


Opublikowane w pon., 01/07/2024 - 14:08

Moc biegania, to moc pomagania – w wyjątkowym Biegu po Oddech już po raz 9 można wesprzeć podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą i zdobyć atrakcyjne nagrody.

  • Każdy uczestnik „Biegu po Oddech”, wykupując pakiet startowy pomaga chorym na mukowiscydozę, ciężką ogólnoustrojową chorobą o podłożu genetycznym.
  • 1 września pod Tatrami będzie można pobiec razem z Justyną Kowalczyk – Tekieli, mistrzynią olimpijską i wieloletnią ambasadorką Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą
  • Biegacze, którzy nie będą mogą 1 września być w Zakopanem, a chcą wesprzeć inicjatywę na odległość, mogą to zrobić z dowolnego miejsca na świecie i swój wynik zarejestrować online. Wirtualna edycja 9.Biegu po Oddech trwa do 30 września.
  • Na uczestników czeka wiele atrakcji oraz nagród, o które zadbał organizator wraz z Partnerami Biegu.
  • Zapisy online na stronie www.bieg.oddychaj.pl

Udział w wydarzeniu zadeklarowało już ponad 500 zawodników, w tym Justyna Kowalczyk-Tekieli, mistrzyni olimpijska oraz ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą i honorowa patronka Biegu po Oddech.

- Miałam okazję poznać wielu chorych na mukowiscydozę, którzy stali się bliscy mojemu sercu. Wiem z jakimi wyzwaniami mierzą się zarówno oni, jak i ich najbliżsi. Poprzez swój udział chciałabym ich wesprzeć tej wielkiej życiowej walce z nieuleczalną chorobą. Co ważne, każdy z nas, kto biegnie w tym biegu dokłada swoją cegiełkę pomocy - mówi Justyna Kowalczyk-Tekieli.

- Chorzy na mukowiscydozę cały czas wymagają kompleksowej opieki i pomocy, a pieniądze, które zbieramy m.in. podczas Biegu po Oddech pozwalają na zapewnienie różnych form wsparcia dla naszych podopiecznych – dodaje Magdalena Czerwińska-Wyraz, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. - Dlatego też każdy uczestnik Biegu po Oddech tak bardzo cieszy, bo wykupując pakiet startowy pomaga w walce z mukowiscydozą,. My jak zawsze dbamy o to, aby biegowi towarzyszyło wiele atrakcji. W ten sposób pragniemy
podziękować wszystkim, którzy zdecydują się wziąć udział w wydarzeniu.

Środki finansowe pozyskane podczas imprezy są przekazywane m.in. na rehabilitację, wsparcie w zakupie leków, organizację warsztatów czy pomoc psychologiczną. Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma pakiet startowy, w którym znajdzie miedzy innymi zaprojektowaną specjalnie na bieg techniczną koszulkę Attiq i wyjątkowy medal. Dodatkowo na biegaczy, którzy zdecydują się pobiec ulicami Zakopanego będzie czekał
elektroniczny pomiar czasu, charytatywny piknik rodzinny i smaczny poczęstunek.

Organizator zadbał też o liczne, atrakcyjne nagrody dla uczestników obydwu biegów. W Zakopanem nagrodzone zostaną m.in. pierwsze III miejsca w kategorii open, pierwsze III miejsca w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych, będą też nagrody specjalne dla najmłodszego i najstarszego uczestnika czy dla uczestników, którzy przybiegną na metę w określonym czasie. Z kolei w biegu wirtualnym zostały ogłoszone dwa konkursy z nagrodami - jeden na najciekawszy artykuł o bieganiu do dla wszystkich uczestników wirtualnej edycji oraz drugi, na największą drużynę dla chorych na mukowiscydozę.

Jak wygląda 9. Wirtualny Bieg po Oddech?
• To uczestnik decyduje, gdzie i kiedy pobiegnie.
• Dystans 5 km można przebiec lub przejść.
• Rejestracja do biegu i zakup pakietów startowych odbywa się na stronie www.bieg.oddychaj.pl
Uczestnicy otrzymują swoje pakiety na bieżąco.
• Po ukończonym biegu należy wejść na www.bieg.oddychaj.pl, gdzie znajduje się formularz do
przesłania wyniku. Uzyskany wynik można wpisać tylko raz, najpóźniej do 30 września. Zgłoszenie musi
być kompletne, zawierające zdjęcie lub zrzut ekranu z aplikacji, gdzie będzie widoczny dystans i czas
przebiegnięcia oraz pokonana trasa. Wyniki biegu będą pojawiać się na bieżąco na stronie
www.bieg.oddychaj.pl

9 Bieg po Oddech w Zakopanem!
• Bieg odbędzie się 1 września o godz. 10:00.
• Tradycyjnie start i meta znajdować się będą w Parku Miejskim, a widokowa trasa przebiegać będzie ulicami, które wyznaczają 5-kilometrowy dystans.
• Biuro zawodów będzie mieścić się w Zespole Szkół Hotelarsko – Turystycznych w Zakopanem.

Rejestracja do biegu i zakup pakietów startowych odbywa się na stronie www.bieg.oddychaj.pl Uczestnicy otrzymają swoje pakiety w biurze zawodów które będzie otwarte 31 sierpnia w godz. 14:00- 19:00 oraz 1 września 7:00-9:00. Więcej informacji na temat 9. Biegu po Oddech znajduje się na stronie http://bieg.ptwm.org.pl/.

Głównym Sponsorem wydarzenia jest Santander Consumer Bank, Sponsorami Złotymi - Nosalowy Dwór Resort& Spa oraz Vertex Pharmaceuticals, Sponsorami Brązowymi - Fundacja Inter Cars, Skarbiec TFI, Kryjówki.pl

Mukowiscydoza to ciężka ogólnoustrojowa choroba o podłożu genetycznym. W wyniku defektu genetycznego organizm chorego produkuje nadmiernie lepki śluz, który powoduje zaburzenia w wielu narządach, a przede wszystkim w układzie oddechowym i pokarmowym.

Mukowiscydoza największe spustoszenie czyni w płucach chorego, prowadząc z czasem do ich całkowitej niewydolności. Jeszcze do niedawna jedyną szansą na przedłużenie życia był przeszczep płuc. Obecnie są już terapie, które działają na przyczynę choroby, a nie tylko łagodzą jej objawy. To leki, które zmniejszają liczbę zaostrzeń, poprawiają parametry funkcjonowania płuc, a w rezultacie wydłużają życie. Ten przełom w leczeniu dostępny jest tylko dla części chorych, z konkretnymi mutacjami. W Polsce na mukowiscydozę choruje blisko 2000 osób.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce