Mocna obsada sobotniego VI Maratonu Beskidy

 

Mocna obsada sobotniego VI Maratonu Beskidy


Opublikowane w śr., 06/11/2013 - 09:16

VI Maraton Beskidy 9 listopada 2013

W małej miejscowości Radziechowy koło Żywca, czekają nas wielkie emocje. W sobotę 9 listopada zostanie tam rozegrany po raz szósty Maraton Beskidy. Pobiegną w nim najbardziej znani i najlepsi biegacze długodystansowi w Polsce.

Żaden inny maraton W Polsce nie miał w tym roku tak silnej obsady. Na starcie pojawi się 10 zawodników, którzy mogą pochwalić się ukończeniem Spartathlonu.

August JakubikNa pewno zobaczymy Irenę Lasotę, która pokonała drogę z Aten do Sparty jako pierwsza Polka. Nie zabraknie też drugiej finalistki 246-kilometrowej trasy, Edyty Szczygielskiej. Między greckimi startami naszych ultramaratonek minęło 15 lat. Pobiegnie też August Jakubik, który zaledwie 16 października ukończył swój 1590-kilometrowy bieg do Watykanu.

Na liście startowej jest więcej zawodników, którzy mają za sobą wielkie wyzwania. Zbigniew Malinowski, dziesięciokrotny uczestnik Spartathlonu i Jacek Łabudzki ukończyli w sierpniu morderczy La Ultra w Himalajach. Ryszard Kołaczyński z Witunia w minione wakacje przebiegł całą Polkę.

Właściwie o każdym z 300 maratończyków można by napisać całą książkę. Już sam organizator to postać nietuzinkowa. Edward Dudek jest pierwszym Polakiem, który z sukcesem wystartował w Grecji. Potem powtórzył to dwukrotnie. Nie jest łatwo wskazać faworyta biegu wśród tak wytrzymałych biegaczy.

– Nie potrafiłbym wskazać jednego nazwiska. Myślę, że Jakub Glajcar może być jednym z faworytów, ale przecież jest jeszcze Lucjan Chorąży, no i Robert Celiński. Trudne zadanie – mówi Edward Dudek, na kilka dni przed startem swojej imprezy.

W Maratonie Beskidy wystartuje również Tadeusza Ruta, Ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy. On także jest finalistą Spartathlonu i to dwukrotnym.

– Dla nas Maraton Beskidy to kultowy bieg, ale przede wszystkim spotkanie towarzyskie z grupą sympatycznych ludzi. Jakoś tak jest, że mamy ze sobą kontakt i spotykamy się na różnych imprezach biegowych. Teraz też maraton jest na drugim miejscu. Najważniejsza jest atmosfera i spotkanie – powiedział nam Tadeusz Ruta.

Bieg odbędzie się w sobotę 9 listopada o godzinie 10.00. Lista startowa jest już zamknięta.

Strona organizatora:

http://www.maratonbeskidy.pl/index.html

IB

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce