Monte Cassino: Co trzeba wiedzieć przed biegiem

 

Monte Cassino: Co trzeba wiedzieć przed biegiem


Opublikowane w pt., 11/04/2014 - 10:42

– Bieg na Monte Cassino to taka niecodzienna lekcja historii i według mnie nowy rodzaj patriotyzmu – powiedział Bogusz Mamiński dziękując tym, którzy zdecydowali się na zdobycie wzgórza biegiem i zapisali się na bieg upamiętniający 70. rocznicę walk na Monte Cassino.

Do udziału w biegu zgłosiły się osoby z całej Polski. Nie zabrakło też chętnych wśród Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Najwięcej uczestników pojedzie do Włoch z było na Mazowsza, ale zapisy nadal są przyjmowane i będą trwały do wyczerpania limitu 1052 miejsc na liście startowej.

Bieg odbędzie się 17 maja, jest więc jeszcze miesiąc, żeby się do niego przygotować pod każdym względem. Tych, którzy chcieliby potrenować przed wymagającym 10-kilometrowym biegiem na wzgórze Monte Cassino, organizatorzy zapraszają na profesjonalny trening. Zajęcia są bezpłatne i odbędą 26 kwietnia oraz 10 maja o godzinie 11:00 na warszawskiej Agrykoli. Do wspólnego biegania może dołączyć każdy, bez względu na kondycję. Treningi są otwarte także dla biegaczy spoza listy startowej.

Osoby już zapisane na bieg, muszą spełnić wymogi formalne, z których najważniejszy jest certyfikat medyczny wymagany przez Włochów. Najlepiej na wizytę u lekarza zabrać już gotowy dwujęzyczny formularz dostępny na stronie biegu http://www.biegmontecassino.pl/doc/certyfikat.pdf. Organizatorzy zalecają też zabranie ze sobą karty EKUZ, którą można wyrobić od ręki w swoim oddziale NFZ.

Ze wszystkimi dokumentami w ręce trzeba jeszcze zorganizować wyjazd i tu z pomocą przychodzą biura podróży oraz najnowsza oferta PAP. Agencja prasowa, partner biegu, zaproponowała dwa warianty taniego transportu i pobytu w Cassino: wycieczkę autokarową w cenie 680 zł i opcję lotniczą w cenie 980 zł. Chętni do skorzystania z tej oferty, muszą mieć własny śpiwór i karimatę. Mogą też skorzystać z bezpłatnej możliwości rozstawienia swojego namiotu. Szczegóły tej oferty znajdziecie TUTAJ .

Na uczestników biegu czekają też koszulki startowe w kolorze maków na Monte Cassino i pamiątkowy medal przygotowany przez IPN.

Strona imprezy:

http://www.biegmontecassino.pl

Zapisy:

http://www.biegmontecassino.pl/uczestnictwo/rejestracja

IB

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce