Morsko pożegnało zimę. Tłumnie! [ZDJĘCIA]

 

Morsko pożegnało zimę. Tłumnie! [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 31/03/2014 - 11:49

W niedzielę 30 marca obraliśmy kierunek Morsko k. Zawiercia, by wraz 285 osobami uczestniczyć w pierwszym biegu z cyklu Crossowe Grand Prix Jury (bieg crossowy i marsz nordic walking). Organizatorem imprezy były OSIR Zawiercie, Grupa Paleo oraz Grupa Jura Serwis.

Na miejsce dotarliśmy o 10:30. Biuro zawodów przepełnione było chętnymi do udziału w imprezie. Spora część biegaczy na zapis do zawodów zdecydowała się dopiero w niedzielę rano. Najwyraźniej pogoda za oknem zachęciła do wyjścia z domu. Błękitne niebo, słońce i temperatura iście letnia. Całe rodziny wybrały się w okolice zamku Bąkowiec, by kibicować swoim mężom, żonom, znajomym….

Liczba chętnych zaskakuje organizatorów do tego stopnia, że start trzeba przesunąć o 30 minut. - Proszę państwa o trochę cierpliwości. Chcemy, aby każdy chętny mógł wziąć udział w wyścigach – mówi do mikrofonu Marek Sokołowski z zawierciańskiego OSIRu.

Przed 11:30 wszystkich obecnych w Morsku przywitał prezydent Zawiercia, który również dał sygnał do rozpoczęcia zawodów.

Impreza miała charakter otwarty. Zawodnicy mogli zdecydować o swoim dystansie: 6, 12, 18 km. Pytamy organizatora o trasę: – Trasa jest trudna, trochę zdradliwa, tuż przed metą na biegaczy czeka spory podbieg. Mnie jedna pętla zajmuje 35 minut – wskazuje się Marek Sokołowski.

Okazuje się, że czołówka była szybsza. 23 minuty to czasy peletonu po pierwszym okrążeniu, który utrzymywał prowadzenie do samego końca, czyli do 18. kilometra. Ostatecznie, wyniki w kategorii OPEN wskazują jak zacięta walka toczyła się tuż przy linii mety.

1. Jakub Caban – 1:11:00
2. Jarosław Prokop – 1:11:30
3. Adam Jagieła – 1:11:38

Zaprzyjaźniony z nami biegacz Marcin Brol, zajął drugie miejsce w biegu na 12 km (50:34). Na podium nordic walking stanął z kolei Karol Schhröder, który przeszedł 12 km w czasie 1:22:35. Gratulujemy!

Pomimo kilku niedociągnięć organizacyjnych (wspomniana „obsuwa” start, swoją drogą prośba do biegaczy by jednak wcześniej planowali swoje starty, szczególnie w tak małych miejscowościach!), wszyscy zawodnicy byli zgodni - impreza była świetna! Trasa dobrze zabezpieczona, z profesjonalnym pomiarem czasu. Biegacze mogli liczyć na wodę i owoc podczas i po biegu, oraz na medal, który był uwieńczeniem trudów, z jakimi wszyscy borykali tego dnia.

Dodatkowo  nagradzane były wszystkie pierwsze miejsca w biegu na 6 i 12 km, 6 lokat nordic walking oraz 1,2 i 3 miejsce w biegu na 18 km i nordic walking 12 km, również w kategoriach wiekowych. 

Morsko tego dnia cieszyło się bardzo dużą liczbą gości, którzy tłumnie przybyli by kibicować swoim najbliższym. Miejsce to zapewniało niepowtarzalny urok i klimat a przepiękna pogoda pozwoliła cieszyć wolnym czasem na łonie natury. Już dziś czekamy na drugi bieg z cyklu - WIOSNA, który odbędzie się w Ogrodzieńcu już 31 maja.

KK

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce