Mount Fuji czeka na biegaczy. Także Polaków

 

Mount Fuji czeka na biegaczy. Także Polaków


Opublikowane w wt., 22/04/2014 - 12:03

Przez kilka ostatnich dni majestatyczna Mount Fuji była niewidoczna dla biegaczy, który przyjechali do Japonii, by wziąć udział w kolejnej edycji Ultra-Trail Mt. Fuji. Dopiero dzisiaj chmury ustąpiły i góra zaprezentowała się w pełnej krasie tym, którzy w najbliższy piątek zdecydują się ją obiec.

Do pokonania będą mieli 168 km i 9500m sumy przewyższeń. Linię mety muszą przekroczyć najpóźniej po 48 godzinach.

UTMF należy do serii Ultra-Trail World Tour, która odbywa się w tym roku po raz pierwszy i przyciąga na start czołówkę biegów ultra. Na starcie pojawi się m.in. Ryan Sandes, zwycięzca tegorocznej Transgrancanarii, który zaledwie miesiąc temu ustanowił nowy rekord pokonania Gór Smoczych. Obok niego stanie Sebastian Chaigneau, zwycięzca i rekordzista Hardrock 100 w 2013 r., który poprzednią edycję UTMF zakończył na trzecim miejscu.

Organizatorzy spodziewali się również Antona Krupicki, niestety prawdopodobnie nie pojawi się on u stóp Fuji z powodu kontuzji.

Na kamienistych ścieżkach wokół tej 3776-metrowej góry pobiegnie również dwóch polskich zawodników: Piotr Hercog i Paweł Hałgas. Piotr jest dobrze znany w środowisku ultra. Nie dość, że odnosi sukcesy jako biegacz, to jeszcze jest świetnym organizatorem i budowniczym tras ultramaratonów. Natomiast Paweł Hałgas to zawodnik z Wałbrzycha, który biega od pięciu lat, ale ma już na koncie starty zarówno na dystansie ultra (m.in. UTMB), jak i w maratonach (m.in. maraton w Berlinie).

Niestety na liście startowej nie ma żadnej Polki. Wśród pań również pojawią się znane zawodniczki. Pretendentką do zwycięstwa jest Nuria Picas, która swój debiut w UTMB zakończyła na drugiej pozycji. Wśród faworytek nie tylko tego biegu, ale całej serii UTWT wymienia jest również Francesca Canepa.

Bieg rozpocznie się w piątek, 25 kwietnia o 15:00 miejscowego czasu. W Polsce będzie wtedy 8:00. Podsumowanie imprezy znajdziecie tradycyjnie na naszych łamach tuż po jej zakończeniu.

IB

fot. Facebook Piotra Hercoga

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce