A może 3-dniowy ultramaraton w Portugalii?

 

A może 3-dniowy ultramaraton w Portugalii?


Opublikowane w pt., 29/11/2013 - 10:17

Już za 2 dni ruszą zapisy do Gerês Trial Adventure w Portugalii. Impreza ma charakter etapowy i  jest organizowana przez Carlosa Sa, tegorocznego zwycięzcę ultramaratonu Badwater.

Mało znany u nas Portugalczyk zaczął uprawiać lekkoatletykę w wieku 12 lat, ale dopiero w 2008 r. wziął udział w swoim pierwszym ultramaratonie. Od tego czasu zdążył ustanowić rekord pokonania trasy na sześciotysięcznik Aconcugua (w przyszłym roku zamierza go poprawić Kilian Jornet), wziął kilkakrotnie udział w Marathon de Sables (czwarta lokata w 2012r.) i został mistrzem Portugalii w biegach ultra.

Gerês Trial Adventure to bieg podzielony na trzy etapy. Łączny dystans wynosi 105km. Pierwszego dnia zawodnicy przebiegną 30 kilometrów i pokonają 4000m łącznej różnicy przewyższeń. Najtrudniejszy będzie drugi dzień zawodów. Jego 65-kilometrowa trasa wiedzie przez wzniesienia dające łączną sumę przewyższeń 9000m. Zawody kończą się 10-kilometrowym biegiem.

Można też wybrać drugą opcję, w której przez trzy dni pokonuje się 75km. Wszystkie trasy zlokalizowane są w jedynym w Portugalii parku narodowym, Peneda Geres. W 2009r. został on wpisany na listę rezerwatów UNESCO. Bieg może być  więc okazją do zwiedzania.

Informacje praktyczne:

Data: 25-27 kwietnia 2014 r.

W imprezie mogą brać udział wyłącznie grupy 2 lub 3-osobowe. Wpisowe wynosi 120 euro od osoby.

Strona imprezy jest w budowie, ale funkcjonuje profil na Facebooku, prowadzony po angielsku i portugalsku:  https://www.facebook.com/carlossanatureevents

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce