MP Skyrunning: Ozłocony Marcin Świerc, podium Ambasadorów

 

MP Skyrunning: Ozłocony Marcin Świerc, podium Ambasadorów


Opublikowane w wt., 10/06/2014 - 19:42

Ponad 700 biegaczy spędziło miniony weekend biorąc udział w jednym z trzech biegów rozgrywanych w Tatrach. W piątek ok. 15 km pokonali uczestnicy Biegu Sokoła. Imprezę zamknęli w niedzielę finaliści 10-kilometrowego Biegu Zamoyskiego. Jednak najważniejszym punktem programu był Bieg Marduły, rozgrywany w randze Mistrzostw Polski w Biegach Wysokogórskich Skyrunning.

W siódmej już edycji biegu, rozgrywanego na 25-kilometrowej trasie o różnicy wzniesień +1985/-1609, prowadzącej z Krupówek do hotelu Górskiego na Kalatówkach, wzięło udział 330 zawodników. Zmagania Ukończyło 305 osób. Po raz szósty najszybszy okazał się Marcin Świerc. Do mety przybiegł z ok. 4-minutową przewagą pomimo upadku i rozbitego na trasie kolana.

– To był chyba najmocniej obsadzony bieg w Polsce. Byłem przygotowany na walkę i nie spodziewałem się zwycięstwa. Widać, że forma trafiła we właściwy moment i bardzo się cieszę – powiedział nam Marcin Świerc, który pytany o kontuzję odpowiedział krótko: – Nie myślałem o wycofaniu się z biegu, wiedziałem, że dobiegnę. Nawet gdybym złamał tę nogę, to doszedłbym do mety na rękach.

Słoneczny dzień w Tatrach okazał się udany dla Ambasadorów Festiwalu Biegowego. Drugi na mecie był Daniel Wosik, specjalista biegów górskich. Na podium stanęła też Anna Celińska, która ukończyła rywalizację na trzecim miejscu.

Najszybszą kobietą okazała się Dominika Wiśniewska-Ulfik.

Pełne wyniki mistrzostw znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Bieg Marduły jest lubianą przez biegaczy imprezą. W zeszłym roku otrzymał Złotą Kozicę w kategorii biegu na długim dystansie, a wcześniej również zdobywał Kozice srebrne i brązowe. Zapytaliśmy organizatora, czy i w tym roku bieg miał szansę zdobyć uznanie jego uczestników.

– Mamy nadzieję, że biegacze byli zadowoleni. Co roku staramy się dokładać jakieś elementy, które mogą się im spodobać. Z naszej strony na pewno zrobiliśmy wszystko, żeby jeszcze lepiej zabezpieczyć ten bieg. Na trasie było dużo więcej osób z obsługi medycznej. No pewnie, też jest tak, że coś jest jeszcze do zrobienia i poprawienia. Słuchamy biegaczy i na pewno w przyszłym roku będziemy się starali wprowadzać jakieś nowości – powiedział nam Kuba Dzwolak z Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół".

Towarzystwo w tym roku świętuje 120-lecie swojego istnienia. Z tej okazji jesienią planowane są prelekcje, które przybliżą historię „Sokoła”. Wtedy też będzie możliwość udziału w kolejnym biegu. Jego szczegóły podamy już wkrótce.

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce