MŚ w LA 2019: Trzy miasta walczą o rolę gospodarza

 

MŚ w LA 2019: Trzy miasta walczą o rolę gospodarza


Opublikowane w śr., 16/04/2014 - 11:09

Stolica Kataru Doha, hiszpańska Barcelona oraz amerykańskie Eugene wyraziły chęć zorganizowania Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w 2019 roku. Taką informację podała rada IAAF podczas kongresu w Dakarze.

Kalendarz mistrzostw świata i miejsce rozegrania zawodów jest znany do 2017 roku. W przyszłym roku najlepsi lekkoatleci globu rywalizować będą w Pekinie, natomiast za trzy lata w Londynie. Gospodarza kolejnej imprezy poznamy jeszcze w listopadzie.

Doha i Barcelona zgłosiły swoją aplikację już po raz drugi. W 2011 roku oba miasta musiały uznać wyższość stolicy Wielkiej Brytanii. Ostatecznie w głosowaniu członków rady IAAF liczyła się tylko Doha, ale to Londyn zdobył większość (dokładnie 27) głosów.

Które z miast ma największe szanse na ściągnięcie do siebie najlepszych lekkoatletów świata? Szejkowie są w stanie wybudować każdy obiekt. Zdecydowanym atutem Barcelony jest doświadczenie, ponieważ miasto było już gospodarzem Mistrzostw Europy w 2010 roku. W Eugene z kolei wkrótce rozegrane będą mistrzostwa świata juniorów (22-27 lipca). 

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata to trzecia co do wielkości tego typu impreza na świecie, zaraz po Igrzyskach Olimpijskich oraz Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej. W ostatnim czempionacie, rozegranym w ubiegłym roku w Moskwie, uczestniczyły 204 kraje, a 9-dniową rywalizację śledziło 6 miliardów ludzi w 200 państwach.  

RZ

Źródło: IAAF

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce