Murowana Goślina: Pobiegną, zakochają się i... pomogą

 

Murowana Goślina: Pobiegną, zakochają się i... pomogą


Opublikowane w pon., 09/02/2015 - 09:40

W Murowanej Goślinie, kilkanaście kilometrów na północ od Poznania, Walentynki świętują na biegowo. Do pokonania jest 12 km. Do wyboru jest też marsz Nordic Walking.

Jak mówi organizator Andrzej Łudzkowski, impreza to „zupełnie niezobowiązujące spotkanie, bez ścigania, rywalizacji”. - Proponujemy wspólny bieg tempem 6-7 km/h – wyjaśnia.

W tym biegu nie ma też wpisowego, nie ma medali, koszulek. Jest za to dobra zabawa i motywacja, bo przecież „w grupie siła”. Po biegu organizatorzy zapraszają na wspólną herbatę. – Coś słodkiego też się znajdzie – śmieje się organizator.

Andrzej Łudzkowski to czynny biegacz i działacz sportowy z Murowanej Gośliny. – Moim celem jest integracja mieszkańców gminy na sportowo – mówi. – Społeczeństwo sportowe w naszej gminie podzielone jest na małe grupki. Staram się stworzyć okazję do wspólnego spotkania i zintegrowania tych wszystkich biegaczy – wyjaśnia.

Oprócz towarzyskiego spotkania bieg to również pomoc dla potrzebującej osoby. – Tym razem zbieramy na znajomego z naszej miejscowości, który poważnie choruje – mówi organizator. – Organizuję też różne aukcje, a pieniądze ze sprzedaży przekazujemy dla potrzebujących.

Serce imprezy, start i meta będą znajdować się na stadionie miejskim przy ul. Raduszyńskiej.

Andrzej Łudzkowski jest organizatorem 12-godzinnego biegu charytatywnego, który w 2015 roku we wrześniu będzie mieć swoją 4 edycję. – Akurat ten bieg narodził się przypadkowo. W 2012 miała miejsce pierwsza edycja. Chciałem pomóc w zbiórce na windę zewnętrzną dla pewnego chłopca i wymyśliłem, że przez 12 godzin będę biegał na stadionie – opowiada Andrzej Łudzkowski.

– Przez pół doby ludzie mogli przyłączać się do nas czy to w biegu, czy z kijami czy na rowerze. Pierwsza edycja była skromna, ale już do kolejnych udało się przekonać ludzi. W drugim biegu uzbieraliśmy blisko 5 000zł, a w ubiegłorocznej edycji przeszło 7000 zł – wspomina nasz rozmówca.

Zatem komu po drodze do Murowanej Gośliny 14 lutego, niech wpadnie na stadion pobiegać, spędzić czas w dobrym towarzystwie, a przy okazji pomóc potrzebującym osobom. A my życzymy powodzenia panu Andrzejowi w jego szczytnej misji. Bliżej terminu startu z pewnością wrócimy do imprezy na naszych łamach.

Bieg Walentynkowy w Murowanej Goślinie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

KR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce