Musialik i Surowiec najlepszymi biegaczami Rzeszowa

 

Musialik i Surowiec najlepszymi biegaczami Rzeszowa


Opublikowane w czw., 04/12/2014 - 09:38

W minioną środę w rzeszowskim Ratuszu wręczono nagrody dla najlepszych uczestników premierowego sezonu Pucharu Rzeszowa w Biegach Ulicznych. Najwięcej punktów w 6 biegach zebrali Magdalena Musialik i Grzegorz Surowiec.

Puchar Rzeszowa to konsekwencja dynamicznego rozwoju biegów ulicznych oraz grup biegowych w mieście i regionie. Jego inicjatorem jest grupa biegowa Rzeszowskie Gazele i Gepardy. Cykl w zamierzeniu miał być dodatkową formą rywalizacji w rzeszowskich imprezach i podwyższyć rangę tych wydarzeń.

W kalendarzu premierowej odsłony cyklu znalazły się Półmaraton Rzeszowski (rozegrany 6 kwietnia), Bieg Wielkanocny (26 kwietnia), Ultramaraton Podkarpacki (31 maja), Nocny Bieg Solidarności (30 sierpnia), Maraton Rzeszowski (19 października) oraz Bieg Niepodległości Rzeszowska Dycha (11 listopada –  na zdjęciu). Do zdobycia było maksymalnie 500 punktów – Magdalena Musialik sięgnęła po 299 oczek, Grzegorz Surowiec – 477.

Kim są zwycięzcy? Magdalena Musialik ma 30 lat i pracuje w aptece. Biega od dwóch lat. W rzeszowskim cyklu opuściła tylko ultramaraton. Grzegorz Surowiec ma 32 lata i na co dzień prowadzi dział IT w jednej z lokalnych firm. Ze sportem związany jest przez całe życie. Biega od 3 lat. W rzeczonym ultramaratonie był 5.

W całym cyklu sklasyfikowano 8 kobiet oraz 39 mężczyzn (chętni do udziału w Pucharze musieli się zgłaszać indywidualnie do organizatorów). Na podium uplasowali się ponadto Anna Ozga i Justyna Stadnik oraz Maciej Sąsiadek i Andrzej Cisek. Gratulujemy!

Pełna klasyfikacja Pucharu Rzeszowa w Biegach Ulicznych dostępna jest TUTAJ.

Co w przyszłym roku? Znamy już terminy najważniejszych imprez biegowych w mieście:

  • Półmaraton Rzeszowski – 12 kwietnia
  • Ultramaraton Podkarpacki – 9 maja
  • Maraton Rzeszowski – 17 października
  • Bieg na Piątkę – 18 października
  • Bieg Niepodległości Rzeszowska Dycha - 11 listopada

Zapisy do wszystkich imprez ruszą na początku 2015 roku.

red.

źródło

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce