Muuuuusisz być w niedzielę w Korycinie

 

Muuuuusisz być w niedzielę w Korycinie


Opublikowane w wt., 03/06/2014 - 10:38

Już za kilka dni, dokładnie 8 czerwca w Korycinie odbędzie się kameralny półmaraton, który jest na ustach całej Polski. Od lat ok. 150 biegaczy ściga się tam o nagrodę główną, którą jest... krowa.

W chwili pisania tych słów, chęć rywalizacji w 23. Półmaratonie Mlecznym zgłosiło 79 biegaczy. Organizatorzy liczą, jednak że przynajmniej powtórzą wynik z zeszłego roku, gdy wystartowało ponad 140 osób. Rekord frekwencji wynosi 173 uczestników. Jak na liczącą ponad pół tysiąca mieszkańców miejscowość, to spora liczba.

W tym roku późno udostępniliśmy formularz zgłoszeniowy. Zapisy drogą internetową trwają jeszcze do piątku, więc liczba zapisanych powinna wzrosnąć. Spodziewamy się ok. 150 uczestników mówi Małgorzata Michelis, współorganizatorka biegu.

Atrakcją biegu jest bez wątpienia jego nagroda główna. Tylko raz w historii imprezy prawdziwa krowa została zamieniona na... krowę tekturową w roku 1999 miało to obrazować złą sytuację polskiego rolnika. Sama nagroda od lat pozostaje jednak w Korycinie zwycięzcy wybierają ekwiwalent pieniężny w wysokości 1500 zł.

Jest to nasza maskotka oraz oczywiście główna nagroda. Myślę, że nikt tej krowy nie zabierze do domu, bo wtedy... nie byłoby Mlecznego Półmaratonu. Zawodnicy wolą pieniądze. Zresztą u nas większość biegów wygrywają zawodnicy zza naszej wschodniej granicy, byłby więc problem z wyjazdem z kraju. Trzeba byłoby wyrobić paszport zwierzęciu, a to jest skomplikowane mówi z uśmiechem Małgorzata Michelis.

Oprócz nagrody głównej na uczestników niedzielnej imprezy czekać będą też medale, dyplomy, puchar dla najlepszego biegacza z województwa Podlaskiego oraz tradycyjnie róża, którą otrzyma każdy z biegaczy. Nie zabraknie także losowania nagród. Na stronie organizatora będzie także prowadzona relacja na żywo. Można więc powiedzieć, że zawody w Korycinie popłyną miodem i mlekiem.

Trasa półmaratonu prowadzi przez Korycin i Janów. Jak informuje nasza rozmówczyni, Dla obu miejscowości bieg jest dużym wydarzeniem. Gdy jedni biegają, inni kibicują na trasie. Kibiców jest oczywiście więcej niż biegaczy. Przyjeżdżają tu też zawodnicy z Ukrainy, Litwy i Białorusi. W tym roku zgłosił się nawet Kenijczyk dodaje Małgorzata Michelis, nie wiedząc jeszcze, że już za chwilę napłynie zgłoszenie od drugiego czarnoskórego biegacza.

Na uwagę zasługuje start Charles Cheruiyot Toroiticha – czwartego zawodnika tegorocznego Orlen Warsaw Marathon, podczas którego ustanowił rekord życiowy 2:09:05, tracąc tylko 10 sekund do Henryka Szosta. Rekord życiowy Toroitich'a w półmaratonie to 1:01:12 z 2012 roku.

Impreza odbędzie się nad zalewem w Korycinie. Bieg rozpocznie się o godzinie 11:00. Biuro zawodów czynne będzie w godz. 8:00 – 10:00. Brama start/meta znajdować się będzie na drodze powiatowej Korycin Zakale. Biegi towarzyszące dla dzieci odbędą się na rynku w Janowie.

Organizator

Regulamin

Zgłoszenia

Opłata startowa: 50 zł

Tak biegano w Korycinie w ubiegłym roku:

RZ

fot. Wikimedia Commons

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce