Muzyczno-Biegowy weekend Z Trójką w Wałczu

 

Muzyczno-Biegowy weekend Z Trójką w Wałczu


Opublikowane w śr., 16/07/2014 - 13:37

W najbliższy weekend Program 3 Polskiego Radia odwiedzi Wałcz. Powodem wyprawy radiowej ekipy z Myśliwieckiej 3/5/7 na malownicze Pojezierze Południowopomorskie jest 4. Wałecki Bieg Filmowy.

Prócz sportowych zmagań w ramach Trójkowej akcji „Biegam, bo lubię” nie zabraknie również dobrej muzyki, którą dla wszystkich mieszkańców, turystów i słuchaczy zaprezentuje Marek Niedźwiecki.

I to właśnie muzyczne audycje Trójki zainaugurują sportowo-kulturalny weekend w Wałczu. W piątek, 18 lipca, Marek Niedźwiecki z plenerowego studia na promenadzie przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji poprowadzi specjalne wydanie „Listy Przebojów Programu Trzeciego” (godz. 19.00-22.00). Dzień później dziennikarza Trójki będzie można zobaczyć i usłyszeć w „Markomanii” nadawanej z Wałeckiego Centrum Kultury (godz. 9.00-12.00), a wreszcie podczas autorskiego spotkania na Placu Wolności (godz. 14.00).

Dalsza część soboty upłynie pod znakiem sportowych zmagań, których kulminacją będzie 4. Wałecki Bieg Filmowy na dystansie 9999 metrów (start o godz. 19.00 z Placu Wolności; relacja w Trójce w niedzielę, 20 lipca o godz. 17.00 w „Trzeciej Stronie Medalu”). W jego ramach rozegrana zostanie osobna klasyfikacja – mistrzostwa Polski trenerów i uczestników Trójkowej akcji stadionowej „Biegam, bo lubię”.

– Na co dzień akcja rozproszona jest po całej Polsce. Pomyślałem, że Wałcz to doskonałe miejsce, żebyśmy mogli być razem, spotkać się na jednej trasie, zobaczyć ilu nas jest i poczuć naszą siłę. Przy okazji trochę porywalizować – mówi Paweł Januszewski, Mistrz Europy na 400 metrów przez płotki, inicjator – wraz z Krzysztofem Łoniewskim z Programu 3 – akcji „Biegam, bo lubię”, a także dyrektor wałeckiego biegu.

– Uczestnicy pobiegną po niezwykle malowniczej trasie, która poprowadzi brukowanymi (na Rynku w Wałczu), asfaltowymi (promenada) i szutrowymi (bukowe lasy wokół miasta) drogami. Ale i tak największą atrakcją tych zmagań będzie możliwość przebiegnięcia po drewnianym, wiszącym Moście Kłosowskim spinającym brzegi jeziora Raduń – zachęca Krzysztof Łoniewski.

Warto przypomnieć, że od pierwszej edycji biegu w Wałczu obecna jest Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu z programem „TAK dla TRANSPLANTACJI”. – Jej obecność nie ogranicza się tylko do działań wolontariuszy przekazujących informacje o transplantacji i przyjmujących od chętnych oświadczenia woli w sprawie organów. Wolontariusze, osoby po przeszczepach i wszyscy chętni mogą wziąć udział w Biegu Otwartych Serc na nieco mniej wymagającym dystansie 1111 metrów. Zdecydować się można choćby w ostatniej chwili, bo nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja ani żadne opłaty startowe – dodają Paweł Januszewski i Krzysztof Łoniewski.

Godzinowy program „festiwalu biegowego” w Wałczu (sobota, 19 lipca):

· 17.00 – Bieg dzieci w kilku kategoriach wiekowych
· 17.15 – Bieg Otwartych Serc dla osób po przeszczepach i wolontariuszy na dystansie 1111m
· 18.50 – zBiegiemNatury – 5 km
· 19.00 – 4. Wałecki Bieg Filmowy na 9999m

Podczas imprezy w Wałczu otwarte zostanie plenerowe kino na promenadzie – Alei Gwiazd Sportu. W piątek po godz. 22.00 odbędzie się tu projekcja sportowego dokumentu „Przerwany sen”, a w sobotę o tej samej porze słynnego dramatu „Za wszelką cenę” Clinta Eastwooda.

Na wszystkich fanów Programu 3 będzie czekać również kultowy „Sklepik Walendzik” z Trójkowymi gadżetami oraz wydawnictwami książkowymi i płytowymi.

Patronem medialnym 4. Wałeckiego Biegu Filmowego jest Program 3 Polskiego Radia, a audycji „Biegam, bo lubię” można słuchać w Trójce w każdy czwartek o godz. 17.20.

mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce