My czekamy na Bieg 7 Dolin, Kilian na Tromso Skyrace

 

My czekamy na Bieg 7 Dolin, Kilian na Tromso Skyrace


Opublikowane w pt., 05/09/2014 - 10:29

Odliczamy już ostatnie godziny do pierwszego biegu PZU Festiwalu Biegowego, a w Tromso 130 biegaczy górskich z 25 krajów czeka na rozpoczęcie górskiego, 42-kilometrowego biegu o łącznej sumie przewyższeń 4300m. Jego organizatorem jest Kilian Jornet, więc na trasie można się spodziewać  tego, co on i skyrunnerzy lubią najbardziej. Unikalny krajobraz, fiordy, techniczne wąskie, ścieżki, dziki teren i lodowce. Nic dziwnego, że pierwsza edycja biegu od razu stała się wydarzeniem międzynarodowym.

- Tutejsze góry i wzniesienia są dla mnie bardzo ważne i cieszę się, że będę mógł je pokazać innym biegaczom. To będzie dla wszystkich interesujące doświadczenie. Wszyscy wykonali wspaniałą pracę i jestem pewien, że to będzie spełnienie marzeń i dla nas i dla biegaczy - powiedział Kilian.

Oprócz niego w biegu weźmie również udział Emelie Forsberg. Tym razem druga zawodniczka Trofeo Kima i zwyciężczyni wielu ultramaratonów da się również poznać w nowej roli.

- Denerwuję się tym biegiem, ale miło jest pomyśleć, że już za chwilę się odbędzie. Martwię się, czy będzie dobra pogoda. Jeśli będzie, biegacze będą mogli w pełni skorzystać z tego, co oferuje otoczenie - mówi Emelie, która jako współorganizatorka, osobiście upiekła cynamonowe bułeczki dla wszystkich finalistów biegu.

Na starcie pojawią się także Dakota Jones, zwycięzca Transvulcanii, Matheo Jacquemond, zwycięzca mistrzostw w narciarstwie górskim w 2012r. oraz miejscowa gwiazd biegów górskich Eirik Dagsson Haugsnes.

IB

fot. mat.pras

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce